Zakończenie projektu PFRON: „Na start – zajęcia w sekcji pływackiej”

Projekt dedykowany był osobom z niepełnosprawnościami, które poprzez sport chcą zwiększyć swoją aktywność i samodzielność w codziennym życiu. Zajęcia w sekcjach pływackich były wstępem do przygody ze sportem zarówno w aspekcie rekreacyjnym jak i wyczynowym. 

Pływanie jest najlepszą z aktywności fizycznych i podstawą do udziału w rywalizacji sportowej. Beneficjent w trakcie rocznego cyklu szkoleniowego miał okazję do udziału w imprezach sportowych, decydując tym samym o dalszym rozwoju w pływaniu lub zmianie na inne sporty. Pływanie jest doskonałym pierwszym krokiem do myślenia o sporcie wyczynowym.

Treningi sportowe realizowane były w 14 sekcjach pływackich. Wzięło w nich udział 141 beneficjentów ostatecznych. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowaną kadrę trenerów oraz instruktorów pływania z pomocą wolontariuszy. W sprawozdaniu rozliczone zostały działania w 14 sekcjach odbywające się w okresie 01.05-31.12.2017 r.

Zajęcia w 14 sekcjach pływackich odbywały się min. 3 razy w tygodniu i trwały średnio po 2 godziny. W 13 sekcjach pływackich w zajęciach brało udział po 10 BO, w jednej sekcji pływackiej w zajęciach brało udział 11 BO. Zajęcia prowadzone były przez 4 osoby, w tym 2 trenerów/instruktorów oraz 2 wolontariuszy. Zaplanowane formy wsparcia miały zarówno aspekt stricte sportowy, jak również integracyjny, wpływający na wzrost poczucia własnej wartości i otwarcia na społeczeństwo. Aspekt sportowy realizowany był poprzez przekazanie podstawowych zagadnień technicznych i doskonalenie umiejętności.

W ramach projektu utworzono następujące sekcje:

1) sekcja pływacka w Białymstoku,

2) sekcja pływacka w Chrustach,

3)  sekcja pływacka w Giżycku,

4)  sekcja pływacka w Kościerzynie (I),

5)  sekcja pływacka w Kościerzynie (II),

6)  sekcja pływacka w Krakowie,

7)  sekcja pływacka w Kudowie Zdroju (Krośnicach),

8)  sekcja pływacka w Olecku (I),

9)  sekcja pływacka w Olecku (II),

10)  sekcja pływacka w Sanoku,

11)  sekcja pływacka w Policach,

12)  sekcja pływacka w Tarnowie,

13)  sekcja pływacka we Wrocławiu,

14)  sekcja pływacka w Zamościu.

Sprzęt sportowy i specjalistyczne oraz akcesoria sportowe zakupiono dla 140 BO. W ramach zakupu sprzętu uczestnicy i uczestniczki otrzymali m.in.: stroje kąpielowe, okulary pływackie, czepki, deski do nauki pływania, deski KickBoard, pullbuoye, płetwy długie, płetwy krótkie, łapki do pływania, rurki czołowe, gumy oporowe, gumy z wiosełkami, ręczniki szybkoschnące, plecaki pływackie, worki na sprzęt pływacki, sprzęt do wyławiania, makaron do pływania, zacisk na nos, maty do pływania. Sprzęt ten pozwolił im na skuteczne rozwijanie swoich umiejętności podczas zajęć oraz na ćwiczenia po zakończonych zajęciach.

Dziękujemy Wszystkim i mamy nadzieję na kontynuację w 2018 r.

Projekt dofinansowany ze środków

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *