Medale ciężarowców Zielonogórskiego „START-u”

W dniach 12-14 czerwca 2015r. w Wiśle odbyły się Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych seniorów oraz juniorów. Zielonogórski „Start” reprezentowało dwóch zawodników Marek Trykacz (podopieczny Remigiusza Wołejko) oraz Krzysztof Czyż (podopieczny Mateusza Hozakowskiego).
Pierwszy startował w sobotę w kategorii do 65 kg, gdzie stoczył pasjonujący pojedynek z odwiecznym rywalem Grzegorzem Lanzerem z Koszalina. Obaj zaciekle walczyli o zwycięstwo, o czym świadczy fakt, iż każdy z nich dwukrotnie bił rekord Polski. Prowadzenie zmieniało się co podejście i co podejście zmieniał się aktualny rekord Polski. Ostatecznie Marek zakończył start z wynikiem 186 kg zaliczonym w 3 podejściu (pobity rekord życiowy o 8 kg), a Grzegorz z wynikiem 187 kg również zaliczonym w 3 podejściu. Obaj próbowali w czwartych, pozakonkursowych podejściach wywindować rekord Polski na wyższy poziom jednak nieskutecznie.
W niedzielę na starcie stanął Krzysztof Czyż w kategorii wagowej + 107 kg. Zaczął bój od 150 kg, które lekko wycisnął i oczywiści podejście zostało zaliczone. W 2 podejściu zadysponował 160 kg, które także podniósł, jednak sędziowie dopatrzyli się błędów technicznych i podejście nie zostało zaliczone. W 3 podejściu próba okazała się nieudana, z uwagi na odniesioną kontuzję – oby niegroźną.
Tym samym Marek Trykacz zdobył srebrny medal w kat. wagowej do 65 kg, a Krzysztof Czyż srebrny medal w kat. + 107 kg. Dodatkowo Krzysztof zdobył złoty medal w klasyfikacji juniorów w swojej kategorii wagowej. Obaj również stanęli na podium w klasyfikacji open (najlepszy zawodnik całych zawodów) – Marek był ponownie drugi za Grzegorzem Lanzerem, a Krzysztof Czyż był trzeci w klasyfikacji juniorów open.

Impreza była dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.