Cztery medale podczas Pucharu Świata w strzelectwie niepełnosprawnych

28-09-2017

W dniach 20-27.09.2017r. w miejscowości Osijek w Chorwacji odbył się Puchar Świata niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, gdzie startowało 102 zawodników z 25 państw. W skład pięcio-osobowej reprezentacji kraju wchodziło trzech pistoleciarzy: Szymon Sowiński (START Zielona Góra), Sławomir Okoniewski (START Szczecin), Filip Rodzik (Skorpion Polkowice), kierownik wyjazdu Danuta Tarnawska (członek Zarządu PKPar) oraz trener kadry narodowej Marek Marucha.

Reprezentacja pistoleciarzy przywiozła w sumie cztery medale, jeden złoty i trzy brązowe. Wszystkie krążki wywalczyli w konkurencjach zespołowych: (pistolet standard – złoty medal, pistolet dowolny, pistolet sportowy, pistolet pneumatyczny – brązowe medale). Najbliżej medalu indywidualnego był Szymon Sowiński, który w konkurencji pistolet sportowy 30+30 strzałów na odległość 25m zajął 4 miejsce, ustanawiając przy tym nowy rekord Polski. Pozostali zawodnicy uzyskiwali wartościowe wyniki, lecz brakowało im kilku punktów do wejścia do ósemki finałowej.

Uzyskane wyniki dają nadzieję na kolejne medale podczas Pucharów Świata. Dzięki tym wynikom Polska reprezentacja zajęła ósme miejsce na 25 uczestniczących krajów. Kadrowicze uzyskali minima uprawniające ich do startu podczas przyszłorocznych Mistrzostw Świata, które odbędą się w Korei.