Mistrzostwa Świata w tańcu na wózkach – Malle 2017

Polacy wracają do kraju z czterema brązowymi medalami  z Mistrzostw Świata w tańcu na wózkach – Malle (Belgia). W mistrzostwach wzięło udział  170 zawodników z 22 krajów, którzy rywalizowali w 18 konkurencjach. W pierwszym dniu mistrzostw podziwiać można było występy solistów i solistek oraz tańce duetów w konkurencjach combi latin i duo standard w klasach niepełnosprawności I i II, w niedzielę do konkurencji doszedł styl dowolny.

Reprezentacja Polski wystąpiła w składzie: Katarzyna Błoch, Paweł Karpiński, Joanna Reda, Marek Zaborowski i Nadine Kinczel oraz trener – Włodzimierz Ciok.

Pierwszego dnia Nadine Kinczel i Paweł Karpiński zdobyli brązowy medal w kategorii  combi latin 2. Duet Joanna Reda i Paweł Karpiński wywalczył brąz w kategorii – duo standard 2 . Katarzyna Błoch zajęła trzecie miejsce w kategorii single women 2. W niedzielę zaś następny medal wywalczył duet Joanna Reda i Paweł Karpiński w kategorii duo latin 2. Dla Redy był to drugi medal podczas tych zawodów, dla Karpińskiego trzeci.

Świetne zaprezentowali się Katarzyna Błoch i Marek Zaborowski zajmując 4 miejsce w kategorii freestyle combi 2; para wywalczyła 6 miejsce w kategorii combi latin 2 oraz 7 miejsce w kategorii combi standard 2. Katarzyna Błoch zajęła 5 miejsce w kategorii freestyle women 2, Paweł Karpiński – 6 miejsce w kategorii solo men 2 i Joanna Reda 8 miejsce w kategorii solo women 2.

Dziękujemy naszym tancerzom za wspaniałe występy i życzymy powodzeniach w treningach. Kolejne mistrzostwa już za rok.