Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce

W dniach 26-28 czerwca 2015r. w Zielonej Górze odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. Przy dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, organizatorem imprezy na stadionie MOSiR przy ul. Sulechowskiej był Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” w Gorzowie Wlkp. W zawodach startowało około 160 zawodników niepełnosprawnych z całego kraju. W walce o medale dominowali utytułowani lekkoatleci.

Mateusz Michalski (Start Gorzów Wlkp.), niedowidzący mistrz paraolimpijski i rekordzista świata, zwyciężył w obu sprintach (w kategorii T13) osiągając 10.93/-0.2 i 22.41/-1.6.
Mistrz świata Michał Derus (Start Tarnów) przebiegł 100 m w czasie 10.72/0.0 równym rekordowi świata w kategorii T47.
Maciej Lepiato (Start Gorzów Wlkp.), mistrz paraolimpijski i rekordzista świata w skoku wzwyż (T44), pokonał wysokość 2.10.
Katarzyna Piekart (IKS Siedlce), mistrzyni paraolimpijska i rekordzistka świata w rzucie oszczepem (T46), uzyskała odległość 33.51.
Paweł Piotrowski, medalista paraolimpijski i rekordzista świata (F36), wygrał rzut oszczepem wynikiem 36.28.
Jednonogi skoczek wzwyż Łukasz Mamczarz (Start Gorzów Wlkp.), medalista paraolimpijski (T42), pokonał wysokość 1.71.