Srebro Oliwii Jabłońskiej

Po trzecim brązowym medalu pływackich mistrzostw świata, wywalczonym w środę przez Wojciech Makowskiego, mamy nareszcie w kolekcji krążek z cenniejszego kruszcu. W piątkowy wieczór srebro w swojej koronnej konkurencji – 100 m stylem motylkowym – zdobyła Oliwia Jabłońska (czas 1:09.34). Pierwsze miejsce zajęła bezkonkurencyjna Sophie Pascoe z Nowej Zelandii (1:03.74). Trzecia na podium stanęła Brytyjka Alice Tai (1:09.57). Oliwia Jabłońska i trener Wojciech Seidel bardzo liczyli na dobry wynik w tym wyścigu, potwierdzający aspiracje do medalu na Igrzyskach w Rio. I nie przeliczyli się.
Docenić należy także występ wspomnianego Wojciecha Makowskiego, który z czasem 1:11.83 zdobył brąz na 100 m stylem grzbietowym. Lepsi okazali się Ukraińcy: Dmitrij Zalewski (1:08.42) i Viktor Smirnow (1:09.59).
Mistrzostwa w Glasgow potrwają do niedzieli. Każdego dnia prowadzone są bezpośrednie transmisje internetowe. Zainteresowanych zapraszamy na stronę: http://www.paralympic.org/swimming