XII Integracyjne Zawody w Tenisie Stołowym

W weekend 30.09-02.10.2016 na hali sportowej Kompleksu Sportowego Zawiszy w Bydgoszczy S.S. i R.O.N. START BYDGOSZCZ zorganizowało  po raz XII Integracyjne Zawody w Tenisie Stołowym.

Zacięte pojedynki toczyły się w pięciu kategoriach Żak, Junior, Kobiety, Mężczyźni, Mężczyźni  open.

Na starcie stawiło się ponad pięćdziesięciu zawodników z Polski i Niemiec.

Polskę reprezentowali zawodnicy Startu Bydgoszcz, Uks Tytan 65 Bydgoszcz, Zespołu Szkół Nr.19 w Bydgoszczy, Zaz Bydgoszcz, Wtz Modrzew Bydgoszcz, Wtz Wiatrak Bydgoszcz.

Z Niemiec przyjechała ekipa z BSV CELLE.

W kategoriach Żak i Junior grano systemem „każdy z każdym” Najlepszym z Żaków okazał się Jakub Łopacki, drugie miejsce zajął  Maksymilian Przesławski,  trzecie Konrad Dzierżanowski, czwarty był Tymoteusz Staniec – wszyscy z UKS Tytan 65 Bydgoszcz.

W kategorii Junior pierwsze miejsce zdobył Oskar Jóźwiak (Zespół Szkół Nr 19 Bydgoszcz), drugi był Oliver Lanz (BSV Celle), trzecie miejsce zajął Biegański Oskar (ZS Nr.19 Bydgoszscz).

Kategorie Kobiet wygrała Tania Habel (BSV Celle), drugie miejsce Monika Zych (WTZ Bydgoszcz), trzecia była Birgit Hoffman BSV Celle.

Grupa Mężczyzn pierwsze miejsce  Wojciech Młodzikowski  (ZAZ Bydgoszcz), drugie Jacek Konsik  (ZAZ Bydgoszcz), trzecie Wojtek Idzikowski (BSV Celle).

Grupę Open Mężczyzn po bardzo zaciętym finałowym pojedynku wygrał  Bogusław Dudek (START Bydgoszcz), który pokonał Filipa Klawińskiego (START Bydgoszcz), trzeci był Arno Horn (START Bydgoszcz).

Wszyscy zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy.

Prezydent Miasta Bydgoszczy Pan Rafał Bruski ufundował sześć pucharów dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach:

– Najlepszego zawodnika w kategorii żak puchar otrzymał Jakub Łopacki

– Najlepszego zawodnika w kategorii junior otrzymał Oskar Jóźwiak

– Najlepszej zawodniczki otrzymała Tania Habel

– Najlepszego zawodnika otrzymał Bogusław Dudek

– Najlepszego zawodnika z niepełnosprawnością otrzymał Filip Klawiński

– Najlepszego zawodnika zagranicznego  otrzymał Wojtek Idzikowski

Serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe zawodów dla Ministerstwa Sportu i Turystyki,  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy, Urzędu Miasta w Bydgoszczy oraz CWZS Zawisza Bydgoszcz, Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Dziękujemy zawodnikom i zawodniczką za przyjazd i zapraszamy za rok na kolejny turniej do Bydgoszczy.