Natalia Partyka Sportowcem Roku w Plebiscycie PZSN „Start”!

Wyniki Plebiscytu PZSN „Start” na Sportowca Roku 2018

1. Natalia Partyka (tenis stołowy)
2. Krzysztof Ciuksza (lekkoatletyka)
3. Michał Kotkowski (lekkoatletyka)
4. Patryk Chojnowski (tenis stołowy)
5. Igor Sikorski (narciarstwo alpejskie)
6. Alicja Jeromin (lekkoatletyka)
7. Bartłomiej Mróz (badminton)
8. Lucyna Kornobys (lekkoatletyka)
9. Barbara Bieganowska (lekkoatletyka)
10. Michał Derus (lekkoatletyka)
11. Michał Golus (pływanie)
12. Rafał Wilk (kolarstwo)
13. Karolina Kucharczyk (lekkoatletyka)
14. Milena Olszewska (łucznictwo)
15. Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław (pilot) (kolarstwo)
16. Aleksander Kossakowski i Krzysztof Wasilewski (przewodnik) (lekkoatletyka)
17. Renata Śliwińska (lekkoatletyka)
18. Maciej Lepiato (lekkoatletyka)
19. Wojciech Makowski (pływanie)
20. Bartosz Tyszkowski (lekkoatletyka)

Zawsze i wszędzie #KibicujemyParaolimpijczykom


Królowa jest tylko jedna i nazywa się Natalia Partyka – tak można podsumować głosowanie, które trwało od 26 listopada do 5 grudnia. Plebiscyt zakończył się triumfem tegorocznej mistrzyni świata w tenisie stołowym. Natalia Partyka (Start Szczecin) obroniła w miastach Lasko i Celje w Słowenii tytuł sprzed czterech lat, a fakt, że już w tej chwili jest legendą paraolimpijskiego sportu z pewnością dodał jej głosów Internautów.

Wystarczy kilka faktów: pięciokrotna mistrzyni paraolimpijska, pięciokrotna uczestniczka igrzysk paraolimpijskich, trzykrotna zdobywczyni tytułu Sportowca Niepełnosprawnego Roku w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i Telewizji Polskiej (2007, 2008, 2009), a do tego jeszcze start w igrzyskach olimpijskich – to wszystko składa się na niezwykłą sportową karierę.

Fakt, że od wczoraj w japońskiej telewizji można oglądać film dokumentalny „Who I am? The Undefeated Queen: Natalia Partyka” (czyli „Kim jestem? Niezwyciężona Królowa: Natalia Partyka”) zbiega się z wyborem Internautów i jednocześnie potwierdza wielkość i klasę zawodniczki. 

Więcej informacji [tutaj!]


Regulamin Plebiscytu na Sportowca Roku 2018

Zgodnie z Regulaminem 15 października rozpoczął się Plebiscyt na Sportowca Roku 2018, którego organizatorem jest Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Do 4 listopada na adres plebiscyt2018@pzsnstart.eu napływały zgłoszenia kandydatur do tytułu Sportowca Roku. Lista kandydatur na Sportowca Roku 2018 została opublikowana 8 listopada.  W dniu 14  listopada Kapituła Plebiscytu wybrała z nadesłanych zgłoszeń 20. Nominowanych. 

W dniach 26 listopada – 5 grudnia trwało głosowanie, w którym Internauci zdecydowali o końcowej kolejności 20. Nominowanych w Plebiscycie! 

zawsze i wszędzie #KibicujemyParaolimpijczykom