MŚ dywizji B w hokeju na sledżach: Polska bez awansu

Od 17 do 22 listopada hokeiści walczyli w Berlinie w mistrzostwach świata dywizji B, z których to dwa z sześciu zespołów awansowały do dywizji A.

Skład polskiego zespołu bazował na zawodnikach klubu IKS „Atak” Elbląg. Skład reprezentacji Polski tworzą: Mariusz Zieliński, Andrzej Młynarczyk, Radosław Drapała, Marcin Hebda, Łukasz Ciuła, Sebastian Kartosz, Mateusz Murawski, Krzysztof Sekulski i Sylwester Flis. Trenerem kadry narodowej jest Tomasz Woźny, a Sylwester Flis jest grającym trenerem.

Do dywizji A awansowały Rosja i Słowacja. Natomiast najsłabszą drużyną była Wielka Brytania, która spadła do dywizji C mistrzostw świata.

Biało-Czerwoni zakończyli turniej w Berlinie z jednym zwycięstwem i czterema porażkami, pozostając obok reprezentacji Niemiec i Chin w dywizji B.

Data Mecz Wynik
17.11 15:00 Polska – Rosja 0:27
18.11 19:00 Polska – Niemcy 0:13
19.11 15:00 Polska – Chiny 0:17
21.11 11:00 Polska – Wielka Brytania 3:2
22.11 15:00 Polska – Słowacja 0:11

Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” zorganizował wyjazd kadry narodowej w hokeju na sledżach na mistrzostwa świata dywizji B. Komunikat organizacyjny dostępny jest [tutaj!].

* Udział zawodnika Szymona Haka miał zostać ostatecznie zweryfikowany na miejscu podczas odprawy technicznej w przeddzień zawodów. W związku z tym wyjazd i udział zawodnika był pokryty z jego własnych środków. Finalnie World Para Ice Hockey w porozumieniu z przedstawicielami reprezentacji uczestniczących w zawodach wyraziło zgodę na udział zawodnika w zawodach rangi mistrzowskiej.