Rada Zawodników PZSN „Start”

Decyzją Zarządu PZSN „Start” powołano do życia Radę Zawodników. Na czteroletnią kadencję wybrano Magdalenę Głowińską, Alicję Jeromin, Justynę Kozdryk i Joannę Mendak.

Rada zapewni zwiększenie transparentności w decyzjach Zarządu PZSN „Start”, a tym samym znacząco polepszy komunikację pomiędzy zawodnikami a PZSN „Start”. W perspektywie zostanie wzmocniona ochrona sfery indywidualnych spraw zawodników, które dotyczą stricte tematyki sportu.

Przez najbliższe 4 lata o jak najlepszą współpracę pomiędzy zawodnikami a PZSN „Start” zadba zespół czterech kobiet, reprezentantek Polski na arenie międzynarodowej. Ich wieloletnie doświadczenie sportowe, sięgające nawet dwudziestu lat,  zaowocuje w relacjach partnerskich między Radą a Związkiem.

Magdalena Głowińska
(Start Wrocław)

W 2008 roku rozpoczęła przygodę z siatkówką na siedząco, reprezentując Polskę na mistrzostwach Europy i świata. To właśnie ta dyscyplina jest uznawana za najbardziej integracyjną dyscypliną sportu. Siatkarka jest jedyną przedstawicielką sportów drużynowych w Radzie.

Alicja Jeromin
(Start Radom)

Udowodniła nieraz, że waleczność to jej drugie imię. Znana bardziej pod nazwiskiem Fiodorow na lekkoatletycznej bieżni zdobyła medale igrzysk paraolimpijskich na dystansach 100, 200 i 400 metrów. Od Aten 2004 do Rio de Janerio 2016 na koncie ma 7 medali, a ostatniego słowa jeszcze nie powiedziała.

Justyna Kozdryk
(Start Radom)

Z powodzeniem radzi sobie, wyciskając sztangę leżąc dzięki czemu zdobywa międzynarodowe sukcesy. Jej największe osiągnięcie? Na pewno srebrny medal na igrzyskach w Pekinie w 2008 roku. Świat z perspektywy 116 centymetrów zawsze stara się malować w pozytywnych barwach, nie tylko na zawodach, ale też pracując w wydziale Ruchu Drogowego Korpusu Służby Cywilnej w Grójcu.

Joanna Mendak

(Start Białystok)

Jest najbardziej utytułowaną reprezentantką Polski w pływaniu niepełnosprawnych. Zwycięska paraolimpijska marszruta na 100 metrów stylem motylkowym w kat. S12 od Aten 2004, gdzie miała 15 lat, aż do Londynu 2012 jest potwierdzeniem mistrzostwa najwyższej próby.

Do pobrania

Regulamin Rady Zawodników w Polskim Związku Sportu Niepełnosprawnych
zawsze i wszędzie #KibicujemyParaolimpijczykom