Zaproszenie na 27 Ogólnopolską Pielgrzymkę sportowców i przyjaciół sportu

W imieniu organizatorów 27 Ogólnopolskiej Pielgrzymki Sportowców i Przyjaciół Sportu  do  Matki Boskiej Częstochowskiej oraz ich uczestników mam wielki zaszczyt zaprosić sportowców, trenerów i działaczy sportowych  w dniu 10.06.2017 r., o godz. 9:30 do auli im. Augustyna Kordeckiego, na spotkanie na Jasną Górę   Patronat objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, a patronat medialny Telewizja Katowice, Tygodnik Niedziela i Kwartalnik KSS RP MISTRZ..

Przybycie zacnych sportowców i działaczy sportowych przyczyni się do podniesienia rangi tego wydarzenia i jeszcze większej popularyzacji sportu wśród dzieci i młodzieży, co będzie miało bezpośrednie przełożenie na wychowywanie młodego pokolenia poprzez sport i rekreację dla dobra nas samych i ukochanej ojczyzny. Podczas w/w spotkania odbędzie się ceremonia wręczania Ogólnopolskich Wyróżnień działaczom, nauczycielom wychowania fizycznego, trenerom, dyrektorom szkół i prezesom klubów oraz księżom, politykom i samorządowcom, w której chcielibyśmy, aby sportowcy wzięli czynny udział przysparzając w ten sposób ogromnego zaszczytu osobom wyróżnionym. Ogólnopolskie Wyróżnienie za wychowywanie dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację opartą na zasadach etyki i wiary katolickiej przyznawane jest przez Kapitułę Nagród i Wyróżnień przy Katolickim Stowarzyszeniu Sportowym Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

PROGRAM UROCZYTSOŚCI PIELGRZYMKOWYCH:

9:30 – powitanie przybyłych delegacji na Jasną Górę do auli Ojca Augustyna Kordeckiego

9:40 – zabranie głosu przez zaproszonych gości, olimpijczyków, sportowców

10:30 – występ artystyczny

10:40- wręczenie ogólnopolskich wyróżnień nominowanym księżom, dyrektorom szkół, prezesom klubów, samorządowcom, trenerom, nauczycielom, działaczom oraz sponsorom

11:30- głos, świadectwa olimpijczyków

12:00- Msza Św. przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej

14.00 – Droga krzyżowa

14:00- rozegranie półfinałów i finałów Pucharu Polski Parafialnych Klubów Sportowych –roczników urodzenia 2005 i 2009

18:00 – planowane zakończenie rozgrywek

Zaproszenie na Jasna Górę