Pływanie: podsumowanie mistrzostw w Szczecinie. Dominacja Holendrów

Od 16 do 18 listopada w Szczecinie na pływalni Floating Arena odbyły się Otwarte Zimowe Mistrzostwa Polski. W zawodach oprócz licznego udziału Polaków, obserwowaliśmy dominację Holendrów! 

Przez 3 dni można było oglądać rywalizację około 180 zawodników z 29 klubów. Na starcie nie zabrakło ośmiu reprezentacji narodowych, takich jak: Holandia, Białoruś, Irak, Izrael, Kazachstan, Korea Południowa, Portugalia i Kanada.

Podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Szczecinie zawodnicy kadry narodowej w pływaniu zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i w klasyfikacji końcowej zawodów zajmowali bardzo wysokie miejsca.

– o czym informuję Wojciech Seidel, trener główny kadry narodowej w pływaniu osób niepełnosprawnych.

Wśród kobiet szczególnie dobre wyniki uzyskali: Oliwia Jabłońska, Paulina Woźniak i Joanna Mendak. U mężczyzn byli to: Patryk Biskup, Igor Hrehorowicz (junior) i Michał Golus. Wśród zawodników w wieku juniora dobrze zaprezentowali się Patrycja Wojnarowska, Zuzanna Boruszewska, Dawid Tomczyk, Gabriel Kowalski i Przemysław Drąg.Zobacz galerię zdjęć! 

Fot.: Alicja Królikowska-Tesarek


Reprezentacja Holandii zdominowała Zimowe Mistrzostwa Polski, wygrywając znaczną część konkurencji indywidualnych oraz klasyfikację medalową. Należy jednak podkreślić, że zawodnicy którzy przyjechali do Szczecina należą do jednych z najlepszych w kraju.

Wśród naszych kadrowiczów na szczególną uwagę zasługują wyniki niespełna 16 letniego Igora Hrehorowicza z Wrocławia który poprawił aż trzy rekordy Polski seniorów (50 m stylem dowolnym S9, 100 m stylem dowolnym S9 i 200 m stylem dowolnym S9). Ponadto wygrał również klasyfikację OPEN (na podstawie liczby punktów WPS) w jednaj z najbardziej prestiżowych konkurencji, tj. 50 m stylem dowolnym mężczyzn, pokonując prawie 80 zawodników.

 

W perspektywie kolejnych miesięcy, początku roku kadra narodowa reprezentacji Polski ma zaplanowane kilka zgrupowań, zarówno dla seniorów jak i juniorów. W ten sposób rozpoczną się przygotowania do mistrzostw Świata w Kuching (Malezja), które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia.

Natomiast w połowie grudnia kadra narodowa wystartuje jeszcze w zawodach drużynowych we włoskiej Bresci. O wysokie miejsca w klasyfikacji drużynowej walczyć będą głównie juniorzy.

Informacja własna Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”

 

 

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiększ
Kontrast