200 pływaków ze świata na starcie WPO 2019

W piątek 22 listopada rozpocznie się kolejna edycja Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie (Winter Polish Open). Ceremonia otwarcia zawodów planowana jest na godz. 15:45. 

W dniach 22-24 listopada 2019 zmierzy się w pływaniu około 200 sportowców z niepełnosprawnościami z całego świata. w tym 63 pływaków z innych krajów. Najliczniejszą reprezentację zagraniczną wystawia w tym roku Dania – do zawodów stanie aż 17 zawodników. 13 osób będzie reprezentowało Indie, natomiast trzecie miejsce na podium pod względem liczebności przypadnie reprezentacji Uzbekistanu, w której barach wystąpi 8 zawodników.  Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy Inwalidów „START” Szczecin. Mistrzostwa w całości będą otwarte dla kibiców.

Winter Polish Open to Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. Impreza organizowana jest co roku na Szczecińskiej Floating Arena.

WPO to prestiżowe zawody przygotowywane na podstawie obowiązujących przepisów Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (WPS Rules and Regulations). Impreza ma na celu umożliwienie zawodnikom uzyskania minimów na Igrzyska Paraolimpijskie oraz popularyzację dyscypliny w środowisku osób niepełnosprawnych. Winter Polish Open na stałe wpisały się w coroczny kalendarz imprez międzynarodowych World Para Swimming.


[masterslider id=”4″]

Galeria zdjęć z Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych 2018. Fot.: Alicja Królikowska-Tesarek


Oprócz samych zawodów pływackich organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla widzów. W piątkowy wieczór będzie można obejrzeć spektakl Teatru Rozmaitości Gwitajcie oraz pokaz iluzji przygotowany przez Mekwa Street Magic. Zajęcia Jogi dla wszystkich poprowadzi klub Eurofitness. Dzień pierwszy mistrzostw zakończy się w piątek o godz. 19:30 pokazem laserowym, który przygotowała firma Visual Sensation.

W sobotę na widzów będą czekały kolejne atrakcje. Zajęcia z piłki nożnej dla dzieci poprowadzi firma Socatots, a wykłady i zajęcia otwarte z gimnastyki korekcyjnej – klub Eurofitness.  O godz. 13.00 będzie można podziwiać pokaz taneczny szkoły tańca Keep.

W niedzielę zajęcia rytmiczno-wokalne z grupą Piccoli Voci poprowadzi Pani Barbara Marcinkowska. Najmłodsi będą mogli również pograć w piłkę nożną z trenerami Socatots. Odbędzie się także pokaz sztuk walki przygotowany przez firmę Bodaikan.

Więcej szczegółów dotyczących WPO 2019 znajduje się na stronie internetowej: http://swimming.szczecin.pl/pl/ oraz na fanpage’u zawodów: https://www.facebook.com/winterpolishopen/ a także na fanpage’u na Facebooku PZSN Start [tutaj!]