4F ubierze polskich paraolimpijczyków

Spółka OTCF, właściciel marki 4F, oraz Polski Komitet Paraolimpijski podpisały umowę o współpracy, na mocy której logo 4F pojawi się na strojach reprezentantów Polski podczas Letnich Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016.

Oficjalna inauguracja współpracy odbyła się w Warszawie. Umowa została oficjalnie podpisana przez Prezesa Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasza Szeligę i Prezesa spółki OTCF Igora Klaję.

„Możliwość noszenia takich samych strojów w trakcie Igrzysk Olimpijskich i Igrzysk Paraolimpijskich w Rio, to dla naszych zawodników zewnętrzna identyfikacja, na której wielu paraolimpijczykom i ich trenerom zależało. Pierwsza relacja z IP w TVP to kolejny etap podnoszenia idei paraolimpizmu na należne jej wysokie miejsce w hierarchii światowych wydarzeń sportowych, relacjonowanych przez polskie media. Jestem przekonany, że nasi paraolimpijczycy dostarczą kibicom wielu niezapomnianych emocji a ich sukcesy, będą naszym wspólnym powodem do dumy i radości””, powiedział Łukasz Szeliga, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Dla paraolimpijczyków została przygotowana zarówno odzież treningowa, jak i w stylu sport casual oraz startowa. Podstawą kolekcji jest funkcyjna odzież bezszwowa, a także najwyższej jakości materiały sportowe, zapewniające właściwą wentylację i komfort użytkowania. Całość uzupełni bogaty wybór akcesoriów, w tym obuwie, okulary słoneczne, czapki, torby i plecaki. Kolekcja jest tworzona w całości przez silny 15-osobowy zespół marki 4F, składający się m.in. z projektantów, programistów, grafików i technologów odzieży. Prace nad kolekcją prowadzone są od prawie dwóch lat. Propozycje łączą w sobie nowoczesny design z barwami narodowymi. Poza bielą, projektanci użyli czerwonego neonu, który jest silniejszą i głębszą wersja klasycznej czerwieni. Wybrali dynamiczne wzory i odblaskowe technologie i połączyli je z nadrukami. Autorskim pomysłem 4F jest połączenie polskiej tradycji i kultury brazylijskiej, bo Rio de Janeiro to dynamiczne i aktywne miasto, pełne energicznych ludzi. Kolekcja olimpijska, którą polscy olimpijczycy i paraolimpijczycy będą nosić w Rio, zostanie oficjalnie zaprezentowana w maju na specjalnym pokazie w Warszawie.

„Kolekcja, która zostanie przekazana paraolimpijczykom to ta sama kolekcja, którą przygotowujemy również dla Olimpijczyków, oczywiście z uwzględnieniem specyficznych uwarunkowań sportowców niepełnosprawnych. Obiecuję, że dołożymy wszelkich starań, aby zawodnicy byli zadowoleni zarówno z jakości, jak i wyglądu naszych produktów. Paraolimpijczycy na poprzednich Letnich Igrzyskach zdobyli 36 medali, w tym 14 złotych. Mocno wierzę w to, że w Rio powtórzą, a nawet przebiją ten sukces, tym bardziej, że pierwszy raz w historii igrzyska paraolimpijskie będą transmitowane w telewizji.”, powiedział Igor Klaja, prezes OTCF.

Marka 4F na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro ubierze sportowców z trzech krajów. Poza polską reprezentacją olimpijską i paraolimpijską, logo 4F pojawi się na także strojach olimpijczyków z Serbii oraz Łotwy. Kolekcje powstają we współpracy z narodowymi komitetami olimpijskimi i będą dostępne w sprzedaży detalicznej.