„5” medali lekkoatletów zielonogórskiego „Startu”

„5” medali lekkoatletów zielonogórskiego „Startu” podczas Otwartych Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych
w lekkiej atletyce

W dniach 26-28 czerwca 2015r. po bardzo wielu latach w Zielonej Górze odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. Przy dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, organizatorem imprezy na stadionie MOSiR przy ul. Sulechowskiej było Gorzowskie Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” w Gorzowie Wlkp. W zawodach startowało około 160 zawodników niepełnosprawnych z całego kraju. W Mistrzostwach uczestniczyła ośmioosobowa reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze, która zdobyła w sumie 5 medali (2 srebrne, 3 brązowe). Był to udany start  podopiecznych trenerów Jerzego Walczaka i Ewy Zielińskiej, zawodników, którzy od niedawna trenują i dopiero zaczynają swoją przygodę z lekką atletyką.
Bardzo dobrze wypadła Marlena Przezdzięk, która zdobyła dwa srebrne medale : w rzucie dyskiem wynikiem 12,28 i w pchnięciu kulą wynikiem 5,35 oraz brązowy medal w rzucie oszczepem wynikiem 9,71. Brązowy medal wywalczyła Kamila Kubas uzyskując w rzucie oszczepem wynik 10,16.  oraz  Joanna Ząbek  pchając kulą  4,42m.
Pozostali zawodnicy zajmowali dobre miejsca tuż za podium. Najbardziej wartościowy wynik uzyskał Michał Krajda, Zawodnik startujący w grupie osób mocno niedowidzących zajął  IV miejsce w biegu na 100m czasem 13,15 uzyskująć 766 pkt. (rekord świata 1000 pkt) .Jest to bardzo utalentowany zawodnik z którym wiążemy wielkie nadzieje na przyszłość.
Pozostałe miejsca naszych zawodników w grupach w zależności od rodzaju schorzeń:
Katarzyna Górczyńska – IV m-ce w pchnięciu kulą 4,41, IV  m-ce w rzucie oszczepem 10,56