Rywalizowali łucznicy

Tory łucznicze w Dobrczu były miejscem rywalizacji sportowców rywalizujących podczas 79. Mistrzostw Polski Seniorów i Osób Niepełnosprawnych w łucznictwie. Organizatorami imprezy, która odbyła się w dniach 24-27 września były: Polski Związek Łuczniczy oraz ULKS Zryw Dobrcz. Przypomnijmy, łucznictwo to dyscyplina w pełni integracyjna, bowiem rywalizują ze sobą zawodnicy niepełnosprawni z pełnosprawnymi.
W konkurencji łuku klasycznego osób niepełnosprawnych złoty medal zdobył Ireneusz Kapusta (ZSiR Start Kielce), który pokonał w finale Pawła Daleszyńskiego (SSR Start Poznań). Trzecie miejsce zajęli: Józef Kudroń     (MUKS Podkarpacie Jedlicze) oraz Piotr Sawicki (ICSiR Start Lublin).
Z kolei Krzysztof Kornatowski (GZSN Start Gorzów Wlkp.) okazał się najlepszy w konkurencji łuku bloczkowego. Drugie miejsce zajął Wojciech Tokarz (SKS Piast25 Rzeszów). Trzeci był Wojciech Piotrowski (ZSiR Start Kielce).
W zawodach „łuku klasycznego” kobiet najlepsza była Milena Olszewska (GZSN Start Gorzów Wlkp.). Drugie miejsce zajęła Wiesława Wolak (ICSiR Start Lublin). Ponadto Milena Olszewska zdobyła brązowy medal w konkurencji łuku klasycznego open 70m, w  której rywalizowała z pełnosprawnymi zawodniczkami. Jest to pierwszy w historii łucznictwa medal wywalczony przez niepełnosprawną kobietę na otwartych mistrzostwach Polski we współzawodnictwie z zawodniczkami pełnosprawnymi.
W konkurencji łuku bloczkowego kobiet wystartowała tylko Dorota Bartuzi (ICSiR Start Lublin) i to jej przypadło złoto.