W dniu 19 kwietnia 2017 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie rozstrzygnięto 16. edycję konkursu Komisji Sportu Kobiet PKOl o tytuł „Trenerki roku”.
Miło nam poinformować, że Pani Elżbieta Madejska zdobyła nagrodę dla trenerki za osiągnięcia w 2016 r.
W roku 2016 zawodniczki i zawodnicy trenujący pod kierownictwem Elżbiety Madejskiej wystartowali w pięciu turniejach międzynarodowych rangi Pucharu Świata, zdobywając 6 medali złotych, 13 srebrnych i 12 brązowych. Najważniejszą imprezą 2016 roku były Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro. Podopieczni Elżbiety Madejskiej zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, zdobywając 8 medali: 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. Największą niespodzianką i oczekiwanym od wielu lat sukcesem było zwycięstwo polskiej drużyny kobiet w składzie: Natalia Partyka, Katarzyna Marszał i Karolina Pęk. Zawodniczki zdobyły złoty medal, pokonując w finale faworytki – drużynę Chin. Indywidualne medale Karoliny Pęk, Krystyny Siemienieckiej, Rafała Czupera i Piotra Grudnia również potwierdzają ogromną wiedzę i doświadczenie trener Elżbiety Madejskiej.
Nagrody zostały przyznane w następujących kategoriach:
I nagroda dla trenerki za osiągnięcia w 2016 r.;
II nagroda dla szkoleniowca pracującego z kobietami – za osiągnięcia w 2016 roku;
III nagroda dla trenerki lub trenera – za całokształt pracy szkoleniowej z kobietami;
IV nagroda za promowanie sportu kobiet (w mediach, pracach naukowych, podczas imprez sportowych).
O pomyśle organizowania konkursu i zasadach wyłaniania laureatów opowiedziała zebranym przewodnicząca Komisji Sportu Kobiet, członkini MKOl Irena Szewińska.
Nagrody (pamiątkowe statuetki), wyróżnienia i upominki od firmy Samsung Electronics Polska podczas środowej uroczystości wręczali laureatkom i laureatom: Irena Szewińska, prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki Marcin Nowak oraz przewodniczący Rady PKOl, prezes PKN Orlen Wojciech Jasiński.
Elżbieta Madajeska treningi tenisa stołowego rozpoczęła w KS „Spójnia” w wieku 14 lat. Do roku 1978 zdobyła medale MP juniorek oraz Drużynowych MP seniorek. Po ukończeniu studiów na warszawskiej AWF podjęła pracę w Polskim Związku Tenisa Stołowego, gdzie kierowała działem szkolenia, a następnie opiekowała się kadrą narodową juniorek i kadetek. W roku 1985 ukończyła podyplomowe studia trenerskie w WSWF w Gdańsku, uzyskując uprawnienia trenera II klasy w tenisie stołowym. W 2003 roku uzyskała uprawnienia trenera klasy I, a w 2013 została trenerem klasy mistrzowskiej.
Od roku 1995 roku związana jest ze sportem osób niepełnosprawnych. Początkowo pracowała w Integracyjnym Klubie Sportowym AWF w Warszawie jako trener-koordynator w sekcji tenisa stołowego, a od roku 2002, po wygraniu konkursu, jest trenerem kadry narodowej osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym.