Igrzyska Zimowe PyeongChang 2018 – Dzień IV

Krężel i Ogarzyńska na 6m. w kombinacji!

Niedowidzący Maciej Krężel z przewodniczką Anią Ogarzyńską zajęli szóste miejsce w Super Kombinacji. To świetny wynik w wykonaniu pary jeżdżącej wspólnie od 10 lat. Wygrał Słowak Miroslav Haraus (B2) z przewodnikiem Marosem Hudikiem, przed Hiszpanem Yonem Maiztegui Santacaną (B2) z przewodnikiem Miguel Galindo i przedstawicielem Neutralnych Paraolimpijskich Sportowców (czyli Rosji) Walerijem Redkozubowem (B2) z przewodnikiem Jewgienijem Geroenem. Faworyt, złoty medalista olimpijskie sprzed dwóch dni, Słowak Jakub Krako został zdyskwalifikowany za zahaczenie jedną nartą o tyczkę i wzięcie tyczki między nogi.

8 miejsce Iwety Faron

Do trzech razy sztuka! Debiutująca na igrzyskach paraolimpijskich w Pjongczangu Iweta Faron w biegu biathlonowym na 10km zajęła dobre 8 miejsce. Słabiej spisali się reprezentujący nasz kraj panowie. Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim, także debiutanci, zakończyli rywalizację na 12 pozycji. Na strzelnicy nie trafił 11 razy i nie mogło już być mowy o dobrym miejscu. Wygrał reprezentant Białorusi Jurij Holub. Drugie i trzeci stopień podium dla Ukraińców – Aleksandra Kazika i Jurija Utkina. Doświadczony Kamil Rosiek, dla którego Pjongczang to już czwarte igrzyska był 15. Rosiek na strzelnicy pudłował pięć razy. Za dużo by nadrobić straty. Na pierwszym i drugim stopniu podium znaleźli się zawodnicy, którzy strzelali bezbłędnie. Złoto zgarnął  Taras Rad, a srebro nieco wolniejszy Daniel Cnossen z U.S.A. Brąz zdobył drużynowy kolega srebrnego medalisty Andrew Soule, który na strzelnicy nie zaliczył dwóch trafień.

Igor Sikorski poza trasą

Alpejczyk Igor Sikorski wypadł z trasy podczas pierwszej części super kombinacji igrzysk paraolimpijskich w Pjongczangu. W trudnych warunkach konkurencji nie ukończyło wraz z Polakiem aż ośmiu zawodników, z trasy wypadli m.in. złoty medalista w super gigancie sprzed dwóch dni Kurt Oatway czy świetny Austriak Roman Rabl.