Igor Sikorski ze złotem i brązem na koniec Pucharu Świata 2018/2019!

Brązowy medalista tegorocznych mistrzostw świata w paranarciarstwie alpejskim – Igor Sikorski, doskonałe zwieńczył sezon Pucharu Świata! Podczas startów we Francji dwukrotnie stawał na podium w slalomie.

W środę (tj. 20 marca) Igor Sikorski wygrał slalom w Morzine, choć po pierwszym przejeździe był drugi, tuż za Holendrem Jeroenem Kamschreurem. Ten jednak nie ukończył drugiej próby, tym samym świetnie spisujący się tego dnia zawodnik Startu Bielsko-Biała wygrał zawody Pucharu Świata, pierwszy raz w tym sezonie! Drugi był Japończyk Taiki Morii, 5 setnych sekundy za Polakiem. Podium uzupełnił Norweg Jesper Pedersen.

Dzień później ponownie rozegrano slalom. Wygrał Jesper Pedersen przed Kamschreurem, a Igor Sikorski ukończył go na 3. miejscu, a więc tej samej pozycji, co w La Molinie (Hiszpania) w dniu 16 marca.

Starty w La Molinie i Morzine zakończyły zmagania paraalpejczyków w tym sezonie Pucharu Świata. Warto odnotować, że w klasyfikacji generalnej za slalom Igor Sikorski zajął 2. miejsce z dorobkiem 300 punktów, najlepszy był Jesper Pedersen – 505 pkt.

Kryształową Kulę za cały sezon wśród paraalpejczyków startujących na monoski wywalczył Jeroen Kampschreur – 560 pkt, Igor Sikorski został sklasyfikowany na 7. pozycji (336 pkt).