Parawioślarstwo – PŚ w Poznaniu: medal duetu Majka/Gadowski

Joanna Majka i Michał Gadowski sięgnęli po srebrny medal w dwójce podwójnej, w rozegranym na poznańskiej Malcie Pucharze Świata w parawioślarstwie. W zawodach uczestniczyło 70. zawodników z 17. krajów, w tym ośmioro Biało-Czerwonych.

Kadra narodowa pod opieką Tomasza Kaźmierczaka zaliczy start w Poznaniu do udanych. Wprawdzie medal zdobyli tylko Jolanta Majka i Michał Gadowski (Start Szczecin), to warto odnotować wyniki pozostałych Biało-Czerwonych. Jarosław Kailing (Start Szczecin) wygrał finał B skiffistów, tym samym został sklasyfikowany na 7. miejscu. Z kolei wioślarska „czwórka”, którą reprezentuje zawodnicy z Krakowa i Bydgoszczy dzielnie walczyła w repasażu o finał. Ostatecznie Patrycja Kapłon, Robert Niesyczyński, Daniel Bojarek, Magdalena Maxelon wraz ze sternikiem Arkadiuszem Skrzypińskim (Start Szczecin) zajęli 7. pozycję w zawodach.