Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego w Lublinie

Zapraszamy młodzież do realizowania swoich sportowych marzeń w Akademickim Liceum w Lublinie.

U NAS możesz zrealizować swoje marzenia sportowe!

My już wiemy, że młodzież z niepełnosprawnością nie tylko może, ale wręcz powinna rywalizować w różnych obszarach sportowych. Celem działań Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego w Lublinie jest aktywizowanie i usprawnianie uczniów z  niepełnosprawnością  poprzez wszechstronny wysiłek fizyczny, promowanie rekreacji ruchowej oraz aktywnego spędzania czasu wolnego. Uczniowie z różnymi orzeczeniami o niepełnosprawności mogą również uczestniczyć w rywalizacji E-sportowej, a także realizować się w klasie Medialno –Sportowej. Treningi są dostosowane do potrzeb i możliwości uczniów.

Posiadamy bazę i warunki do nauczania i trenowania uczniów z niepełnosprawnością oraz przybory i przyrządy, które służą im do czynnego uprawiania sportu i poprawy sprawności fizycznej. Posiadamy również laboratoria, w których znajdują się urządzenia i programy  do monitorowania postępów w sferze psychicznej, którą zajmuje się psycholog sportowy. Pomysł skierowania oferty do uczniów niepełnosprawnych, jest wynikiem podjęcia współpracy z organizacjami zrzeszającymi uczniów – sportowców z niepełnosprawnością z różnych dyscyplin sportowych. Byłaby to pierwsza szkoła mistrzostwa sportowego umożliwiająca naukę i trenowanie uczniom niepełnosprawnym z całej Polski.

Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego wraz z Integracyjnym Centrum Sportu i Rehabilitacji „Start” w Lublinie, którego celem jest rehabilitacja  poprzez sport, zamierza prowadzić szeroko rozumiane działania polegające na dążeniu do rozwoju sportu wśród młodzieży niepełnosprawnej, w tym szkolenie centralne sportowców przygotowujących się do najważniejszych imprez sportowych (Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata, Igrzyska Paraolimpijskie), a także przyciąganie do sportu nowych, młodych zawodników.

Uczniowie otrzymują bezpłatnie: 

Wyprawkę szkolną / podręczniki / stroje sportowe / przejazdy ze szkoły na treningi

Dyscypliny sportowe, które możecie uprawiać to: boccia,  łucznictwo, goalball, lekkoatletyka,  pływanie,  show down, tenis, szachy, siatkówka na siedząco, tenis stołowy