AMP Futbol Cup 2015

W czasie gdy polscy piłkarze uprawiający tradycyjną odmianę piłki nożnej walczą o udział w finałach mistrzostw Europy, które za rok odbędą się we Francji, nasi ampfutboliści (osoby po amputacjach kończyn dolnych) uczestniczyli w nabierającym coraz większego prestiżu turnieju Amp Futbol Cup 2015. To już czwarta edycja tego piłkarskiego święta. W tym roku w promocję turnieju włączyli się Robert Lewandowski i Kuba Błaszczykowski, a gośćmi specjalnymi byli Ambasador Turcji oraz znani piłkarze i trenerzy – Dariusz Dziekanowski, Kuba Rzeźniczak, Stefan Majewski i Michał Kucharczyk.
Polacy turniej zaczęli od dwóch grupowych zwycięstw. Najpierw pokonali Hiszpanów (2:1), a następnie Francuzów (1:0). Kolejnym etapem drabinki był półfinał, w którym biało-czerwoni pewnie zwyciężyli drużynę Włoch (3:0). Ach, gdyby tak w tradycyjnym futbolu – chciałoby się rzec. Niestety, w finale nasi zawodnicy musieli uznać wyższość reprezentacji Turcji (1:2), nie wykorzystując w trakcie tego meczu rzutu karnego.
Warszawski turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem – zarówno kibiców, jak i mediów. Trybuny stadionu przy ul. Kawęczyńskiej pękały w szwach. Mecze były transmitowane na żywo, a o ampfutbolistach pisał m.in. oficjalny portal PZPN „Łączy nas piłka”. Brawa i gratulacje dla organizatorów.

Końcowa klasyfikacja turnieju Amp Futbol Cup 2015:
1. Turcja
2. Polska
3. Hiszpania
4. Włochy
5. Francja
6. Irlandia

 

PParus