Atak Elbląg mistrzem Polski w siatkówce na siedząco

Siódmy rok z rzędu mistrzami Polski w siatkówce na siedząco zostali zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg. Dominacja tego zespołu to kolejny dowód, że w mieście tym postawiono na siatkówkę. Także pod względem profesjonalizmu i organizacji turniejów. Stąd też wszyscy uczestnicy mistrzostw podkreślali perfekcję i świetną atmosferę.
– Cieszymy się bardzo ze zwycięstwa, ponieważ mieliśmy naprawdę trudnych przeciwników. Zawodnicy ze Szczecina i Wrocławia postawili nam wysoko poprzeczkę. My zagraliśmy nieźle. Brakowało mi co prawda aktywniejszej gry w obronie, ale nie rzutowało to zbyt mocno na obraz meczu i to się liczy. W takim zestawieniu drużyn być mistrzem Polski to zaszczyt i z tego jesteśmy bardzo zadowoleni – powiedział po meczu Tomasz Woźny, prezes i trener IKS Atak Elbląg.
Srebrny medal zdobyli siatkarze Startu Wrocław, którzy jako jedyni urwali seta mistrzom z Elbląga. Wcześniej po niezwykle emocjonującym meczu wygrali 3:2 ze Startem Szczecin, co zdecydowało o podziale srebrnych i brązowych krążków. Poza podium uplasowali się zawodnicy Startu Lublin. W sumie na mistrzostwach wystąpiło 7 drużyn. Turniej podzielony był na dwie grupy. O miejsca 1 – 4 grały najmocniejsze zespoły według rankingu. Z kolei pozostałe ekipy, wśród których była także żeńska reprezentacja Polski rywalizowały o miejsca 5 – 7.
Mistrzostwa były zwieńczeniem sezonu 2015. W przyszłym roku czeka nas turniej kwalifikacyjny, który może zapewnić reprezentacji Polski wyjazd na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro. Przed tym w Polsce odbędzie się kilka imprez, będących okazją do szlifowania formy przez najlepsze drużyny świata. Będziemy o tym pisać.
Fotorelacja z mistrzostw

 

Klasyfikacja końcowa mistrzostw Polski w piłce siatkowej na siedząco
1.     IKS „ATAK”
2.     START Wrocław
3.     START Szczecin
4.     START Lublin
5.     START Łódź
6.     Sprawniejsi Włoszczowa
7.     Kadra Polski Kobiet
8.     START Jelenia Góra
9.     START Legnica

 
Nagrody indywidualne
Najlepszy atakujący – Michał Wiśniewski (Start Szczecin)
Najlepszy zagrywający – Robert Wydera (Start Wrocław)
Najlepszy blokujący – Piotr Siciński (Start Wrocław)
Najlepszy rozgrywający – Sergiej Szewczenko (IKS Atak Elbląg)
Najlepszy obrońca – Łukasz Biedrzycki (IKS Atak Elbląg)
Najlepszy odbierający – Mariusz Wojdag (IKS Atak Elbląg)
MVP kobiet – Joanna Świderska (Reprezentacja Polski)
MVP mężczyzn – Denis Byclenko (IKS Atak Elbląg)

 

PParus