Bartosz Tyszkowski sportowcem roku 2015

Lekkoatleta Startu Gorzów Bartosz Tyszkowski został najlepszym sportowcem niepełnosprawnym w 81. Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Polski 2015 roku, organizowanym corocznie przez „Przegląd Sportowy”. Nagrodę odebrał z rąk prezesa PKP-ar Łukasza Szeligi, podczas uroczystej Gali Sportu objętej honorowym patronatem przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.
Przypomnijmy, miniony rok był dla Bartosza Tyszkowskiego passą sukcesów. Te najważniejsze to mistrzostwo świata zdobyte aż w dwóch konkurencjach lekkoatletycznych: pchnięciu kulą i rzucie młotem. W obu rywalizacjach sportowiec z Gorzowa Wielkopolskiego  bił rekordy świata. Co ciekawe, złotodajną dyscyplinę uprawia dopiero od 2009 roku, a namówił go do tego obecny trener – Zbigniew Lewkowicz.
Każdy z wyróżnionych sportowców miał okazję przed kamerami Telewizji Polskiej wypowiedzieć kilka zdań. Skorzystał z tego przywileju także Bartosz Tyszkowski. – Bardzo dziękuję za to wyjątkowe wyróżnienie. Dziękuję przede wszystkim rodzicom, całej rodzinie, ludziom, który mnie wspierają, firmie „Impuls” z Gorzowa Wielkopolskiego oraz Fundacji Natalii Partyki. Dziękuję także wszystkim trenerom, szczególnie Zbigniewowi Lewkowiczowi, Dariuszowi Niemczynowi, prezesowi Startu Gorzów Wlkp – Jerzemu Jankowskiemu i prezesowi PZSN „Start” – Łukaszowi Szelidze. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Gorzowa. Mam nadzieję, że w końcu rozpocznie się budowa wymarzonego stadionu lekkoatletycznego, którego bardzo nam brakuje. Liczę na Was, kibiców i telewizję, że będziecie nas wspierać podczas Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. – powiedział tuż po wręczeniu statuetki laureat wyróżnienia na najlepszego sportowca niepełnosprawnego Polski w 2015 roku.
Trzeba wspomnieć, że w ścisłym gronie trzech nominowanych do głównej nagrody znaleźli się poza Tyszkowskim także: Barbara Niewiedział – mistrzyni paraolimpijska i świata w biegach oraz Rafał Wilk – mistrz paraolimpijski i świata w handbikach.
Zarówno zwycięscy, jak ja pozostałym nominowanym serdecznie gratulujemy!

 

PParus