BIBIONE ZNÓW JEST BIAŁO – CZERWONE

W dniach 12-14.05.2023 we włoskim Bibione w niedalekiej odległości od Wenecji po raz kolejny odbyło się wielkie święto siatkówki plażowej Beach Volley Maratautorhon.

W trakcie turnieju oprócz plażowych „dwójek”, „trójek” czy „czwórek” rozegrany został również turniej Beach Paravolley Marathon sitting & standing dla osób z niepełnosprawnościami. Nie mogło tam zabraknąć naszej Reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych w siatkówce plażowej.

autor: Marta Gargas

Zawodnicy w składzie Michał Wypych (C ), Rafał Wojtowicz, Bartłomiej Synowiec i Dariusz Cegiełka dzielnie reprezentowali Polskę na arenie międzynarodowej.

Polacy zameldowali się w Bibione w środę późnym wieczorem, by w czwartek 11.05.2023 rozegrać jeszcze kilka piłek, potrenować we włoskim klimacie oraz przygotować się do meczy na plaży.

W piątek 12.05. Polacy rozpoczęli turniej od pewnego zwycięstwa z Reprezentacją Słowacji 2:0. W sobotę nie było inaczej. Polacy rozegrali 3 mecze z włoskimi drużynami, w każdym pokonując pewnie rywali 2:0. W sobotę zakończyli więc fazę grupową rozgrywek bez straty seta i z pierwszego miejsca awansowali do półfinału.

autor: ParaVolley Europe

Niedziela również należała do Polaków. W meczu półfinałowym Biało – Czerwoni pewnie pokonali Reprezentację Włoch 2:0, by w końcu późnym popołudniem zmierzyć się w finale z drużyną Włochy 2 i pokonać rywali – nie inaczej, jak tylko 2:0.

Włoskie Bibione znów otoczyło się naszymi barwami narodowymi. Dokładnie tak jak przed rokiem, Polacy po raz kolejny okazali się być nie pokonani.

autor: ParaVolley Europe

„Rozegraliśmy ParaVolley Marathon bez straty żadnego seta. Byliśmy nie do pokonania. Bardzo ciężkie warunki atmosferyczne przez cały turniej. Niepewność pogodowa, duże zmiany temperatur – to wszystko nie sprzyjało siatkówce plażowej. Ale okazało się, że nasi Zawodnicy są nie do zatrzymania. Jestem z nich dumny. Wszyscy Zawodnicy  Michał Wypych, Darek Cegiełka, Rafał Wojtowicz, Bartek Synowiec oraz cały sztab Dawid Łuczak, Marta Gargas, Kacper Bołda. Na ta ekipę nie ma mocnych. Bardzo dobra robota.” – podsumowuje turniej trener Kadry Piotr Janiak.

„Jesteśmy Zespołem z krwi i kości. Nasi Chłopcy pewnie pokonują rywali, zdobywają medale i tworzą fantastyczną atmosferę. Kolejny egzamin z team spirit zdany na piątkę z plusem. Czego chcieć więcej?” – dodaje Marta Gargas trener mentalny Kadry Polski.

autor: ParaVolley Europe

autor: Marta Gardas

#wszyscynaSTART