Bydgoszcz 2019: Patronat medialny TVP SPORT!

Bydgoszcz 2019 World Para Athletics Grand Prix oraz równoległe organizowane 47. paralekkoatletyczne mistrzostwa Polski odbędą się pod patronatem medialnym TVP SPORT! 

Do rozpoczęcia zawodów na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka zostały 32 dni. 15 czerwca upłynął termin zgłoszeń do historycznej, bo pierwszej edycji Grand Prix w Polsce. Prestiżowy cykl Grand Prix World Para Athletics gości w tym roku również w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie), Sao Paulo (Brazylia), Pekinie (Chiny), Arizonie (USA), Nottwil (Szwajcaria), Grosseto (Włochy), Tunisie (Tunezja) i w Paryżu (Francja).

Niewątpliwe decyzja o przyznaniu Polsce jednej z dziewięciu imprez paralekkoatletycznego Grand Prix w danym roku jest podyktowana rosnącą siłą polskiego sportu paraolimpijskiego na arenie międzynarodowej. Przypomnijmy,  w ostatnich mistrzostwach Europy w paralekkoatletyce to reprezentacja Polski wygrała klasyfikację medalową z dorobkiem 26. złotych medali, 15. srebrnych i 20 brązowych!

Grand Prix i Mistrzostwa Polski są organizowane przez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”, pod honorowym patronatem zarówno Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jak i Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, a także pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.