Czas na mistrzostwa Polski w goalballu!

Już w najbliższy weekend, 23-25.11.2018, Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych START Wrocław zorganizuje Mistrzostwa Polski w Goalball.

Ta dyscyplina paraolimpijska, znana też jako piłka toczona, a przeznaczona dla osób z dysfunkcją wzroku, zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Tym razem najlepsze drużyny z całego kraju spotkają się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krasińskiego 3 w Bierutowie .

Dolny Śląsk reprezentowany będzie bardzo licznie, bo aż przez cztery ekipy, w tym jedną żeńską. Warto dodać, że zawodnicy z Wrocławia i Bierutowa w ostatnich latach regularnie meldują się na podium krajowych imprez i stanowią o sile reprezentacji Polski. Walka o mistrzowski tytuł jest więc gwarancją wielkich emocji. Boiskowe zmagania bacznie śledzić będą trenerzy wrocławsko – bierutowskiej sekcji goalball: Stefan Skocki i Dariusz Wilczyński. Mamy nadzieję, że również kibice przybędą licznie na nasze zawody.

Organizacja Mistrzostw Polski w Goalball możliwa jest dzięki środkom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, jak również hojności sponsorów: BSN Biersin oraz Przetwórni Owoców i Warzyw ANNA PLUS.

Autor: Alicja Więch

Zdjęcie główne podglądowe udostępnione dzięki uprzejmości organizatorów tegorocznych mistrzostw Europy gr. B w goalballu, które zostały rozegrane w Chorzowie. Pełna galeria zdjęć z imprezy dostępna jest [tutaj].