Drużynowe mistrzostwa siłaczy

Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” był organizatorem XIII Drużynowych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów, które rozegrane zostały w dniach 4-5 września w Międzychodzie. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: Jerzy Jankowski – przewodniczący Zarządu GZSN „START” oraz Julian Mazurek – starosta powiatu międzychodzkiego. W mistrzostwach rywalizowało 8 drużyn. Złoty medal zdobyli zawodnicy wrocławskiego Startu (646,15 pkt.): Beata Jankowska, Michał Salamon, Michał Salwa, Bartosz Kuriata i Mariusz Tomczyk. Srebro przypadło sztangistom Startu Tarnów (584,57 pkt.): Marzena Zięba, Tomasz Pietruszka, Paweł Jewuła, Artur Lis i Piotr Szymeczek. Trzecie miejsce zajęli sportowcy reprezentujący Start Koszalin (549,29 pkt.): Kamila Rusielewicz, Marcin Stachura, Krzysztof Wodecki, Tomasz Majewski i Grzegorz Lanzer.

Pozostałe miejsca zajęły:
4. Start Wrocław II 544,30
5. Start Katowice 493,97
6. Start Wrocław III 475,46
7. Start Gdynia 402,33
8. Start Bydgoszcz 277,35

Dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

PParus

Pełne wyniki i zdjęcia dzięki uprzejmości Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START”