Goalball: Polacy o krok od medalu w Chorzowie

W zakończonych 30 września, a rozgrywanych w Chorzowie, mistrzostwach Europy gr. B w goalballu, Polska zajęła 4. miejsce w turnieju mężczyzn, oraz 8. wśród kobiet.

W Chorzowie triumfowała Ukraina, która zgarnęła złote medale zarówno w rywalizacji pań jak i panów.  Męskie podium uzupełnili Grecy i Hiszpanie, a kobiece Finlandia i Szwecja.

Polacy zajęli niewdzięczne 4. miejsce. W półfinale prowadzili z Grecją 5:6, by przegrać 8:10, a w meczu o brąz prowadzili z Hiszpanią 5:2, by ostatecznie przegrać 5:10!

Zabrakło silnej psychiki i doświadczenia w tych meczach. Być może presja i oczekiwania przerosły samych zawodników w kluczowych momentach.Na pocieszenie Marcin Lubczyk został z 30. bramkami królem strzelców.

– komentuje mistrzostwa Europy Jacek Szurgot-Aguilar, asystent delegata technicznego IBSA podczas turnieju.

 


Zobaczcie zdjęcia z mistrzostw Europy gr. B w Chorzowie!


 

Polki zajęły 8. miejsce, wygrywając zaledwie jeden mecz w fazie grupowej z Hiszpankami 4:3.

Trzeba jednak przyznać, że na tle innych drużyn to bardzo młoda ekipa, z której w ostatniej chwili wypadła czołowa zawodniczka Patrycja Bożek a w jej miejsce dowołano Paulinę Frączek. Z pewnością brakowało zgrania i przygotowania fizycznego.

– ocenił Jacek Szurgot-Aguilar.

Organizatorem turnieju był Start Katowice oraz Międzynarodowa Federacja Sportu Niewidomych – IBSA. Ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowano mistrzostwa Europy gr. B.