Husaria Kraków mistrzem Polski w ampfutbolu

Husaria Kraków została pierwszym historycznym mistrzem Polski w ampfutbolu (piłki nożnej dla osób po amputacjach) wyłonionym w wyniku ligowych rozgrywek. Na sezon Amp Futbol Ekstraklasy złożyły się łącznie cztery turnieje. Uruchomienie ligi to ogromny sukces i szansa na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój tej widowiskowej dyscypliny sportu. W promocję ampfutbolu włączył się m.in. Jakub Rzeźniczak – kapitan Legii Warszawa.
W pierwszym sezonie bezkonkurencyjny okazał się zespół Husarii Kraków, w którego składzie znajduje się wielu reprezentantów Polski. Na plus trzeba ocenić postawę wicemistrza Gryfa Szczecin. Drużyna ta w pierwszym turnieju przegrała wszystkie mecze, by w dalszej fazie rozgrywek odbić się od dna, między innymi dzięki wzmocnieniu składu.
Wzorem ligowych rozgrywek tradycyjnej odmiany futbolu także w Amp Futbol Ekstraklasie nie brakowało obcokrajowców – Nigeryjczyka Bamgbopa Yomi (Lampart Warszawa) i reprezentanta Niemiec Marco Reinecke (Gryf Szczecin).
W przyszłym sezonie do rywalizacji dołączy drużyna Kuloodporni Bielsko-Biała. Z czasem być może także kolejne. Ampfutbolowy pociąg wjechał na odpowiednie tory. Niech mknie jak najszybciej do kolejnych stacji!

 
Ostateczna klasyfikacja Amp Futbol Ekstraklasy sezonu 2015
1.    Husaria Kraków
2.    Gryf Szczecin
3.    GKS Góra
4.    Lampart Warszawa

 

 

PParus