Igor Sikorski Sportowcem 2018 w Plebiscycie Przeglądu Sportowego!

84. Plebiscyt Przeglądu Sportowego rozstrzygnięty! Tytuł Niepełnosprawnego Sportowca 2018 otrzymał Igor Sikorski (Start Bielsko-Biała), brązowy medalista XII Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Pjongczangu.  

Autor: Paulina Malinowska-Kowalczyk, Fot.: Bartłomiej Zborowski / Polski Komitet Paraolimpijski

W roku olimpijskim Igor Sikorski był jedynym paraolimpijczykiem, który sięgnął po medal podczas igrzysk, dlatego można się było takiej decyzji spodziewać.  Brąz zdobyty w slalomie gigancie był dodatkowo „na wagę złota”:  był to pierwszy medal w narciarstwie alpejskim od 30 lat, po drugie pierwszy od igrzysk w Vancouver, ponieważ w Soczi skromnej reprezentacji paraolimpijczyków nie udało się stanąć na podium.

Dla Sikorskiego statuetka Czempiona obok brązowego krążka przywiezionego z Korei jest szczególną nagrodą. Gala Mistrzów Sportu jest bowiem takim wydarzeniem, w jakim chciałby wziąć udział każdy sportowiec. Zdobycie statuetki to marzenie, które nie spełnia się wszystkim.

– Czuję się doceniony przez tę nagrodę. To znaczy, że moje sukcesy zostały zauważone. Motywuje mnie do dalszej pracy. Jestem coraz dalej i będę szedł jeszcze szedł w górę, bo czuję mogę.

Wśród nominowanych do tytułu byli także lekkoatleci Lucyna Kornobys (Start Wrocław) i Michał Kotkowski (Start Poznań).

Więcej informacji na stronie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego [tutaj!]