Integracja na ergometrze podczas ogólnopolskich mistrzostw w Krakowie

17 listopada w Krakowie odbyły się integracyjne zawody na ergometrze wioślarskim. 11. Ogólnopolskie Mistrzostwa Uczniów zgromadziły w tym roku ponad 100 zawodników z 12 klubów i szkół, gdzie dzieci i młodzież niepełnosprawna rywalizowała w konkurencjach sztafetowych i indywidualnych.

Na starcie zawodów zorganizowanych przez UKS Salwator NPS Kraków stanęli również polscy parawioślarze – członkowie kadry narodowej wioślarzy niepełnosprawnych, którzy reprezentowali nas w tym roku na mistrzostwach świata w Płowdiw (Bułgaria). Dla nich był to pierwszy jesienny sprawdzian formy na ergometrze. Byli oni także przykładem dla startujących młodszych kolegów, że będąc osobą niepełnosprawną  można również  spełniać się jako sportowiec.

Kiedyś nikt nie wyobrażał sobie nawet jak osoby niepełnosprawne mogą uprawiać wioślarstwo. Zarówno na wodzie jak i na ergometrach. Niektórzy wręcz śmiali się że oszaleliśmy. Dziś jesteśmy dumni, z tych zawodów i udowodniliśmy, że każdy może wiosłować. W końcu na tych zawodach wychowaliśmy uczestników mistrzostw świata!

– tak skomentowała integracyjną rywalizację w Krakowie, prezes UKS Salwator NPS Kraków Bronisława Kufel-Włodek.

Więcej informacji  o działalności UKS Salwator NPS Kraków tutaj!