IX INTEGRACYJNE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO W BOCCI

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” Zielona Góra było organizatorem IX Integracyjnych  Mistrzostw Województwa Lubuskiego w BOCCI. Zawody odbyły się w dniu 18 września 2017r., po raz pierwszy gościnnie w Nowej Soli, gdzie w ostatnich latach bardzo rozwija się ta paraolimpijska dyscyplina sportu. W Mistrzostwach uczestniczyło 60 zawodników z 12 lubuskich organizacji i szkół działających na rzecz osób niepełnosprawnych z Gorzowa, Lubska, Nowej Soli, Sławy, Zielonej Góry, Żagania i Żar. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Waldemar Wrześniak – Starosta Nowosolski. Przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji dla uczestników Mistrzostw wystąpiła nowosolska grupa taneczna „Paranoja”.

Turniej  przeprowadzono w trzech grupach startowych: Grupa BC3 zawodnicy sklasyfikowani (zawodnicy grający przy pomocy rynny z asystentem) – klasyfikacja indywidualna. Grupa I zespoły 3-osobowe (plus rezerwowi) składające się z  osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu ruchu lub innymi schorzeniami  –  w tym co najmniej 1 osoba  siedząca na wózku inwalidzkim – gra w pozycji siedzącej – klasyfikacja zespołowa, Grupa II  zespoły 3-osobowe (plus rezerwowi) składające się z osób z lekką niepełnosprawnością oraz pełnosprawne, gra w pozycji stojącej – klasyfikacja zespołowa.

Końcowa klasyfikacja IX Integracyjnych Mistrzostw Województwa Lubuskiego w BOCCI

Grupa BC3 – klasyfikacja indywidualna:
I m  –  Tomasz Niparko    ZSR ”Start” Zielona Góra
II m  – Katarzyna Ukleja ZSR ”Start” Zielona Góra

Grupa I – zespołowo:
I m – Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” Zielona Góra – zespół II
II m – Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” Zielona Góra – zespół I
III m – Szkoła Podstawowa nr 5 w Żaganiu
IV m – Dzienny Dom Wsparcia w Żarach
V m – Środowiskowy Dom Samopomocy w Gorzowie Wlkp.

Grupa II – zespołowo:
I m – Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Soli
II m – Warsztaty Terapii Zajęciowej „Kolory Życia” w Zielonej Górze
III m – Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowej Soli
IV m – „Alternatywy” w Sławie
V m – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowej Soli
VI m – Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza” w Zielonej Górze
VII m – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubsku
VIII m – Warsztaty Terapii Zajęciowej „Winnica” w Zielonej Górze

Zespoły, które uplasowały się na miejscach  I-VI  grupie I, II otrzymały puchary i dyplomy, natomiast zawodnicy  zespołów, które zajęły miejsca I-III – medale. Zawodnicy Grupy BC3 otrzymali dyplomy oraz za miejsca I – III  medale i puchary  Dzięki nowosolskim gospodarzom najlepsi otrzymali również upominki.

Były to bardzo udane zawody. W imieniu swoim i wszystkich uczestników bardzo serdecznie dziękujemy władzom i radnym miasta Nowej Soli za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Mistrzostw Województwa.

Prezes   ZSR  „START”  Zielona Góra

Danuta  Tarnawska