Dwa medale Polaków na koniec mistrzostw

Ostatniego dnia mistrzostw świata w lekkiej atletyce niepełnosprawnych, które przez 10 dni rozgrywały się w Londynie, reprezentanci Polski zdobyli dwa brązowe medale. Tym samym zakończyli czempionat nad Tamizą w nastrojach radości i spełnienia. Bowiem Polska zdobyła 29. medali!

Poranek w Londynie rozpoczął się dla nas informacjami o dwóch miejscach tuż za podium. Tak nielubiane przez sportowców miejsce zajęli Marek Wietecki w konkursie rzutu dyskiem (F12, zawodnicy niewidomi i niedowidzący) z wynikiem 42,56 m oraz Tomasz Ściubak w pchnięciu kulą (F37, zawodnicy z dziecięcym porażeniem mózgowym, startujący na stojąco). Najlepszy rezultat naszego kulomiota to 12,83 m.

Wieczorem na Stadionie Olimpijskim przyszło nam się cieszyć z dwóch medali. Najpierw brązowy medal wywalczył Michał Kotkwoski w biegu na 800 m (T37), bijąc rekord życiowy – 53.95. Kilkanaście minut później drugi krążek w Londynie zdobyła Lucyna Kornobys! Wcześniej wywalczyła brąz w konkursie pchnięcia kulą (F34, dziecięce porażenie mózgowe, zawodnicy startują w pozycji siedzącej) a dziś w rzucie oszczepem, notując wynik 15,63 m.

Komplet pozostałych rezultatów Polaków 10. dnia zawodów poniżej! Polska reprezentacja zdobyła na przestrzeni całych mistrzostw świata w Londynie 29 medali! Dokładnie 4 złote, 10 srebrnych i 15 brązowych.

Pchnięcie kulą mężczyzn (F37):
1. Mindaugas Bilius, Litwa 16,26 m CR