Medale polskich pływaków

W poniedziałek w szkockim Glasgow rozpoczęły się mistrzostwa świata w pływaniu. Podczas pierwszych dni rywalizacji nasi reprezentanci zdobyli dwa medale. W poniedziałek brąz na dystansie 50 m stylem dowolnym w klasie startowej S13 (osoby słabo widzące) wywalczyła Joanna Mendak. Polka uzyskała czas: 28,39. Zwyciężyła Rosjanka Anna Kriwszina (27,49), która była szybsza o 0,31 sekundy od Ukrainki Anny Stetsenko.
Także brązowy medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym (klasa startowa S2) zdobył Jacek Czech. Lepsi od naszego reprezentanta byli Sergiusz Palamarczuk z Ukrainy (czas: 2:08,31) oraz Dimitrij Kokarew (2:10,12). Polak stracił do zwycięzcy 2,46 – uzyskując czas: 2:10.77.
Niewiele, bo zaledwie 0,15 sekundy do podium zabrakło Patrykowi Biskupowi (1:05,39). Brąz zgarnął Węgier Tomas Toth. W swoim pierwszym starcie na 200 m stylem zmiennym medalu nie udało się zdobyć także Oliwii Jabłońskiej. Wynik 2:32,87 był o 0,85 sekundy gorszy od czasu trzeciej na podium Chinki. Był to jednak wyścig na przetarcie, bowiem koronne konkurencje dopiero przed naszą medalistką parolimpijską. Cieszy jednak forma Oliwii, która pobiła rekord życiowy. O brąz otarła się również Paulina Woźniak, startująca na 100 m stylem klasycznym. Polka zajęła czwarte miejsce z czasem 1:22.06. Trzecia Kanadyjka Katarina Roxon była lepsza o 0,09 sekundy.