Międzynarodowy Turniej w Goalball, Dąbrowa Górnicza 2015

W dniach 24-26 kwietnia odbył się Międzynarodowy Turniej w Goalball w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych im. Zofii Książek-Bregułowej w Dąbrowie Górniczej przy ul. Swobodnej 59. W Turnieju wzięło udział 8 drużyn: dwie z Katowic, dwie z Wrocławia i po jednej z Lasek, Budapesztu, Charkowa i Rumunii – LSDV Cluj. Mecze grupowe rozpoczęły się w sobotę o 9:00 i trwały do godz. 18:00. W niedzielę rozegrano mecze o miejsca i finały. Podium zajęły kolejno drużyny: Wrocław I, Katowice I, Budapeszt. Królem strzelców został Łukasz Eitner z Katowic I, z liczbą 38 zdobytych bramek. Najlepszym obrońcą został Kálmán Gerzsenyi z Budapesztu. Po głosowaniu trenerów tytuł najwszechstronniejszego zawodnika zdobył Bertalan Lakatos z Budapesztu. Turniej przebiegł w przyjaznej atmosferze. Zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami, medalami i koszulkami sportowymi oraz dostali pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!