Mistrzostwa Polski ON w biegach narciarskich: Skupień i Faron dwukrotnie ze złotem

Od 6 do 8 marca w Ptaszkowej zostały rozegrane mistrzostwa Polski w biegach narciarskich osób niepełnosprawnych. Zawodnicy rywalizowali w biegach długich stylem klasycznym i dowolnym. Dwukrotnie po złote medale sięgali w swojej kategorii sprawności Witold Skupień i Iweta Faron. 

Trzon kadry narodowej w biegach narciarskich tworzą Witold Skupień i Iweta Faron (oboje Obidowiec Obidowa). Ich sukcesy są potwierdzeniem, że w krajowej batalii o mistrzostw Polski w konkurencji: stojąc, nie mają sobie równych. Przed tą dwójką, a także przed Kamilem Rośkiem (Start Nowy Sącz) start w szwedzkim Ostersund, gdzie odbędzie się Puchar Świata w biegach narciarskich i biathlonie, dodatkowo w tej drugiej dyscyplinie zostaną zorganizowane jeszcze mistrzostwa świata.

 

Komplet wyników z mistrzostw Polski w Ptaszkowej dostępny poniżej. Organizatorem zawodów był Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START. Koszty związane z organizacją i przeprowadzeniem Mistrzostw Polski pokrył organizator ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przekazanych przez Ministerstwo Sportu oraz ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Mistrzostwa Polski odbyły się pod patronatem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Fot. Jerzy Bierowiec

 

Wyniki MP ON w biegach narciarskich: styl klasyczny

Wyniki MP ON w biegach narciarskich: styl dowolny

Fotorelacja z mistrzostw Polski dostępna jest tutaj.