Mistrzostwa Polski w pływaniu

Ponad setka zawodniczek i zawodników walczyła o medale podczas Letnich Otwartych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawny w pływaniu, które odbyły się w sobotę i niedzielę w Gorzowie Wielkopolskim. Dobrą dyspozycję potwierdzili kadrowicze. W klasyfikacji najlepszych wyników według punktów zwyciężyła medalistka paraolimpijska Oliwia Jabłońska ze Startu Wrocław, która zdobyła 919 pkt. w konkurencji 400 metrów stylem dowolnym. Niewiele mniej, bo 876 zgromadziła Joanna Mendak (Start Białystok) podczas startu na 50 m. stylem motylkowym. W tej samej konkurencji 814 punktów wywalczyła Paulina Woźniak (KSI Start Szczecin).
Wśród mężczyzn najlepszy był Jacek Czech ze Startu Tarnobrzeg. 899 punktów to wynik jego rywalizacji na 50 m. stylem dowolnym. Drugi w klasyfikacji był Wojciech Makowski (IKS AWF Warszawa), który w starcie na 50 metrów grzbietowym zgromadził 879 pkt. Trzeci Patryk Biskup (Start Kalisz) w tejże rywalizacji zdobył 861 oczek.
Wyniki wszystkich startujących dostępne są na stronie:
Klasyfikację drużynową OPEN wygrał Start Wrocław, którego pływacy zdobyli 18 medali, z czego aż 9 było złotych. 8 medali (5 złotych) wywalczyli zawodnicy z Kalisza. Na ostatnim stopniu podium uplasowali się reprezentanci Startu Białystok, zdobywcy co prawda aż 20 krążków, z czego jednak zaledwie 4 były złote.

Już za miesiąc mistrzostwa świata w Glasgow.

Dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.