Nie żyje Bogumił Bujak, wieloletni prezes kieleckiego „Startu”

Z przykrością informujemy o śmierci Bogumiła Bujaka, byłego prezesa Zrzeszenia Sportu i Rehabilitacji Start w Kielcach. Przez wiele lat zasiadał we władzach Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych Start”. Blisko 50 lat działał na rzecz rozwoju sportu osób z niepełnosprawnościami w Polsce.

Od początku lat 70 pracował jako propagator i animator sportu niepełnosprawnych, zajmując się także organizacją zawodów w województwie świętokrzyskim. W ostatnich latach popularyzował boccię.

Jako trener Bogumił Bujak wychował 11 paraolimpijczyków, którzy startowali na letnich i zimowych igrzyskach paraolimpijskich. Za jego kadencji w kieleckim Starcie” medale najważniejszych imprez dla województwa świętokrzyskiego zdobywali parałucznicy i paralekkoatleci.  

Bogumił Bujak działał również w Polskim Związku Narciarskim, był uznanym instruktorem narciarstwa.

Rolę członka Zarządu PZSN „Start” sprawował od 1998 do 2017 roku. W styczniu ze względu na stan zdrowia zrezygnował z funkcji prezesa Zrzeszenia Sportu i Rehabilitacji Start w Kielcach.

Gdy tylko otrzymamy informację o terminie pogrzebu, przekażemy ją na naszej stronie i w mediach społecznościowych PZSN „Start”.