Obóz sportowy w Gdyni

W dniach 2-12 sierpnia 2015 r. w Zespole Szkół nr 15 w Gdyni przy Ul. Jowisza 60 odbył się obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych. Uczestnikami obozu byli lekkoatleci, którzy osięgneli dobre i rokujące wyniki sportowe podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Kozienicach.
Celem obozu była integracja środowiska oraz dalsze doskonalenie techniki i cech motorycznych zawodników.
Zawodnicy zostali zakwaterowani w budynku szkoły, w którym w okresie wakacyjnym odbywają się obozy i kolonie dla dzieci i młodzieży. Opiekę nad zawodnikami sprawowało 4 trenerów z bardzo dużym doświadczeniem w sporcie niepełnosprawnych, oraz jeden pracownik obsługi technicznej – wieloletnia zawodniczka i medalistka paraolimpijska w rzutach. Zapewniono również opiekę medyczną.
Zawodnicy zostali podzieleni na grupy w zależności od schorzeń i uprawianych konkurencji lekkoatletycznych i realizowali program obozu. Głównym punktem programu były zajęcia specjalistyczne w poszczególnych konkurencjach, ale również zajęcia ogólnorozwojowe i zajęcia pływackie w morzu.
Obóz był dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.