Olsson wygrywa Wrocław Cup

W sobotę odbył się finał XIII Międzynarodowego Turnieju Tenisa na Wózkach „Wrocław Cup 2015”. Spotkało się w nim dwóch tenisistów z czołówki światowego rankingu: Stefan Olsson oraz Adam Kellerman. Po wyrównanym pojedynku lepszy okazał się Szwed, który pokonał Australijczyka 6:4, 7:5. Należy wspomnieć, że Olsson jest zwycięzcą turnieju deblowego Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. Trudno się więc dziwić, że we Wrocławiu wraz Peterem Wikstromem wygrał także w grze podwójnej. Wśród pań triumfowała Ludmiła Bubnova. Rosjanka dość łatwo pokonała Holenderkę Diedę De Groot 6:2, 6:3. W deblu kobiet najlepszy był duet niemiecko-holenderski: Katherina Kruger (Niemcy), Diede De Groot (Holandia), który wygrał z Rosjankami: Ludmiłą Bubnową i Viktorią Lwową (6:0, 6:1).
Najlepszy z Polaków – Kamil Fabisiak (31 miejsce w światowym rankingu) odpadł w ćwierćfinale. Wyeliminował go wyżej notowany Francuz Frederic Cateneo. W całej imprezie wzięło udział 58 zawodników z całego świata. Pula nagród turnieju wyniosła 15 tys. euro.