Parakajakarka zielonogórskiego „START”-u w Rio de Janeiro

W dniach 4-6.09.2015 w Rio de Janeiro odbyły się przedolimpijskie, międzynarodowe zawody kajakowe, które były zaliczane do cyklu zawodów testowych na obiektach olimpijskich. W skład 7 osobowej reprezentacji z Polski wchodziło 6 zawodników pełnosprawnych oraz  1 zawodniczka niepełnosprawna z zielonogórskiego „Start-u” – Kamila Kubas wraz  z trenerem Janem Durczakiem.  http://www.aquecerio.com/en/canoe-sprint/
Zawody, podobnie jak Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy i Puchar Świata miały charakter integracyjny i uczestniczyli w nich zawodnicy pełno i niepełnosprawni. W zawodach uczestniczyło 31 zawodników niepełnosprawnych w konkurencjach klasach startowych, które będą rozgrywane na Igrzyskach Paraolimpijskich.
Kamila Kubas  zajęła bardzo dobre III miejsce  w  KL1 z czasem 01:04,123, wyprzedziła zawodniczkę z Węgier oraz z Brazylii. Zwyciężyła zawodniczka z Rosji, druga była reprezentantka z Niemiec (medalistki mistrzostw Świata). Wynik świadczy o wysokiej formie, jaką prezentuje nasza zawodniczka i jest dobrą zapowiedzią przed udziałem w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata, gdzie ma wielkie szanse na uzyskanie kwalifikacji paraolimpijskich .

 

 

Danuta  Tarnawska