Pływanie: podsumowanie mistrzostw w Szczecinie. Dominacja Holendrów

Od 16 do 18 listopada w Szczecinie na pływalni Floating Arena odbyły się Otwarte Zimowe Mistrzostwa Polski. W zawodach oprócz licznego udziału Polaków, obserwowaliśmy dominację Holendrów! 

Przez 3 dni można było oglądać rywalizację około 180 zawodników z 29 klubów. Na starcie nie zabrakło ośmiu reprezentacji narodowych, takich jak: Holandia, Białoruś, Irak, Izrael, Kazachstan, Korea Południowa, Portugalia i Kanada.

Podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Szczecinie zawodnicy kadry narodowej w pływaniu zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i w klasyfikacji końcowej zawodów zajmowali bardzo wysokie miejsca.

– o czym informuję Wojciech Seidel, trener główny kadry narodowej w pływaniu osób niepełnosprawnych.

Wśród kobiet szczególnie dobre wyniki uzyskali: Oliwia Jabłońska, Paulina Woźniak i Joanna Mendak. U mężczyzn byli to: Patryk Biskup, Igor Hrehorowicz (junior) i Michał Golus. Wśród zawodników w wieku juniora dobrze zaprezentowali się Patrycja Wojnarowska, Zuzanna Boruszewska, Dawid Tomczyk, Gabriel Kowalski i Przemysław Drąg.Zobacz galerię zdjęć! 

Fot.: Alicja Królikowska-Tesarek


Reprezentacja Holandii zdominowała Zimowe Mistrzostwa Polski, wygrywając znaczną część konkurencji indywidualnych oraz klasyfikację medalową. Należy jednak podkreślić, że zawodnicy którzy przyjechali do Szczecina należą do jednych z najlepszych w kraju.

Wśród naszych kadrowiczów na szczególną uwagę zasługują wyniki niespełna 16 letniego Igora Hrehorowicza z Wrocławia który poprawił aż trzy rekordy Polski seniorów (50 m stylem dowolnym S9, 100 m stylem dowolnym S9 i 200 m stylem dowolnym S9). Ponadto wygrał również klasyfikację OPEN (na podstawie liczby punktów WPS) w jednaj z najbardziej prestiżowych konkurencji, tj. 50 m stylem dowolnym mężczyzn, pokonując prawie 80 zawodników.

 

W perspektywie kolejnych miesięcy, początku roku kadra narodowa reprezentacji Polski ma zaplanowane kilka zgrupowań, zarówno dla seniorów jak i juniorów. W ten sposób rozpoczną się przygotowania do mistrzostw Świata w Kuching (Malezja), które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia.

Natomiast w połowie grudnia kadra narodowa wystartuje jeszcze w zawodach drużynowych we włoskiej Bresci. O wysokie miejsca w klasyfikacji drużynowej walczyć będą głównie juniorzy.

Informacja własna Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”