Podnoszenie ciężarów – PŚ w Dubaju: Kozdryk na podium. Trykacz tuż za nim

Justyna Kozdryk (Start Radom) na 3. miejscu (kat. 45 kg), a Marek Trykacz (Start Zielona Góra) na 4. pozycji (kat. 65 kg). Tak rozpoczęli Polacy tegoroczny sezon startów w Pucharze Świata w podnoszeniu ciężarów. 

W tym roku zawodnicy wszystkich dyscyplin paraolimpijskich walczą o kwalifikacje na przyszłoroczne igrzyska w Tokio. Ciężarowcy starają się poprawiać osiągnięcia w światowym rankingu, aby być w nim jak najwyżej.

Justyna Kozdryk wycisnęła w Dubaju 97 kg, co pozwoliło jej zająć 3. miejsce mimo tego samego rezultatu, co druga w klasyfikacji Nin Nengah Widiasih (Indonezja) przegrała wagą ciała. Rywalizację w tej kategorii wygrała z wynikiem 100 kg Nazmiye Muratli (Turcja).

Pierwszy start w sezonie, będący też formą przygotowań do mistrzostw świata w Astanie, oceniam dobrze, ponieważ taki był mój plan. Wszystko poszło zgodnie z planem. Zaliczyłam 90, 94 i 97 kilogramów. Może trochę szkoda, że jednak w ostatnim podejściu nie zmieniłam podejścia o 1 kg wyżej, ale to już historia – oceniła start w Dubaju Justyna Kozdryk.

Reprezentantka Startu Radom poprawiła wynik w światowym rankingu, który wynosił wcześniej 96 kg. Podobnie jak czwarty w kat. do 65 kg Marek Trykacz z Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „START” w Zielonej Górze.  Trykacz wycisnął sztangę o ciężarze 179 kg. Na podium uplasowali się Hocine Bettir z wynikiem 191 kg (Algieria), Bonie Bunyau Gustin – 190 kg (Malezja) i Mohammad Tarbash – 181 kg (Jordania).

Zawody w Dubaju uważam za udane, ponieważ leciałem tutaj w celu poprawy wyniku w rankingu kwalifikacji do Tokio i tak też zrobiłem. Szkoda, że nie udało mi się na ten moment przeskoczyć na wyższe rankingowe miejsce. Nie poddaje się, bo przede mną w tym roku kolejne dwa ważne starty. Chciałbym  wycisnąć minimum 186 kg, aby przeskoczyć kilka miejsc w rankingu – podsumował Marek Trykacz.

Te dwa ważne starty przed zawodnikami, to Puchar Świata w Eger pod koniec kwietnia oraz mistrzostwa świata w Astanie (12-19 lipca).

Galeria zdjęć z Pucharu Świata w Dubaju!