PŚ w Finsterau: Faron o włos od podium. Skupień w „ósemce”

W Finsterau zakończył się biathlonowo-biegowy Puchar Świata. Najlepsze miejsce w Niemczech  z reprezentantów Polski zanotowała Iweta Faron. W biathlonowym sprincie była czwarta.

Do medalu w sprincie Iwecie Faron (kat. stojąc) zabrakło ledwie 11 sekund, a jeden strzał więcej dałbym nawet drugie miejsce i srebro. Mimo straconej szansy na medal, start zaliczyć można do udanych. Reprezentantka klubu KS „Obidowiec” Obidowa czterokortnie była szósta; dwukrotnie w biathlonowej rywalizacji oraz w biegu średnim techniką dowolną i sprincie techniką klasyczną.

Podczas poprzedniego Pucharu Świata w Altenbergu Iweta Faron stawała na podium w sprincie. Dwukrotnie w rywalizacji biatlonistów.

Z uwagą patrzyliśmy na występ w grupie stojących Witolda Skupienia (KS „Obidowiec” Obidowa) na trasach biegowych. Ostatecznie dwukrotnie był  w „ósemce”. W biegu krótkim stylem klasycznym zajął 8. miejsce, a techniką dowolną na trochę dłuższym dystansie sklasyfikowany został na 7. pozycji.

W drugiej „dziesiątce” biegowo-biathlonowe starty kończył w grupie siedzących Kamil Rosiek (Start Nowy Sącz).

Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” zorganizował wyjazd kadry narodowej do Finsterau. Więcej wyników biało-czerwonych, w tym zawodników z dysfunkcją wzroku, można znaleźć na fanpage’u na Facebooku naszej biathlonowo-biegowej reprezentacji [tutaj!]

Następne starty biahlonistów będą już na mistrzostwa świata w Ostersund (11-15 marca). W Szwecji odbędzie się również finał Pucharu Świata w biegach narciarskich i biathlonie. Wcześniej, bo od 6 do 8 marca w Ptaszkowie zostną zorganizowane przez PZSN START mistrzostwa Polski w biegach narciarskich osób niepełnosprawnych.

A w ostatnim tygodniu lutego będziemy spoglądać na ParaSki4Europe w Dusznikach Zdrój i Czarnej Górze, a więc  swoisty festiwal sportu z udziałem sportowców, w tym niepełnosprawnych. Więcej informacji na temat tego wydarzenia na stronie organizatora, a więc Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego [tutaj!].