Puchar Polski w siatkówce na siedząco dla Paravolley Silesia

Paravolley Silesia – zdobywca Pucharu Polski i zespół Mażoretki Perły Sulejów / fot. Adrian Stykowski

Zakończyły się rozgrywki w Pucharu Polski w siatkówce na siedząco, który odbył się w Sulejowie.

Po raz trzeci zdobywcą pucharu został zespół Paravolley Silesia – prowadzony przez Adama Malika. W finałowej rozgrywce pokonali zespół WZSN Start Wrocław, prowadzony przez trenera Bożydara Abadżijewa . To było pięć setów wielkich emocji! Finaliści, zapewnili sobie i kibicom niesamowite widowisko.

230513 PP siatkowka na siedazo Sulejow

Potrzebny był tie-break, by wyłonić zwycięzcę. Pierwsze dwa sety należały do ekipy Silesii, ale jak na wielki finał przystało, Wrocławianie nie poddali się i walczyli do samego końca. W czwartej partii, przegrywając początek seta pięcioma punktami doprowadzili do zwycięstwa (26:24) co sprawiło, że zwycięzcę poznaliśmy dopiero po tie-breaku. W 5 odsłonie finałowego spotkania zawodnicy ze Śląska pokazali swoją siłę i pełni determinacji doprowadzili do upragnionego triumfu.
Paravolley Silesia 3:2 WZSN Start Wrocław
(25:17 / 25:13 / 24:26 / 24:26 / 15:7)

Srebrni medaliści Pucharu Polski WZSN Start Wrocław / fot. Adrian Stykowski

Trzecie miejsce w całym turnieju zajęła drużyna KSI Start Szczecin, czwarte SNN Start Łódź. Pozostałe drużyny biorące udział w zawodach to Gwarek Wilków oraz Invictus Team.

Brązowi medaliści Pucharu Polski KSI Start Szczecin / fot. Adrian Stykowski

Dziękujemy wszystkim ekipom za emocje, a gospodarzom – miastu Sulejów za gościnę.
Wielkie brawa należą się przewodniczącemu rady tego miasta Bartoszowi Borkowskiemu za zaangażowanie przy organizacji turnieju oraz miejscowemu zespołowi tanecznemu Mażoretki Perły Sulejów, który swoim pokazem uświetnił mecz finałowy.

Zespół Mażoretki Perły Sulejów / fot. Adrian Stykowski

Zapraszamy no kolejne zawody siatkarskie w tym mieście – tym razem odbędą się tam Mistrzostwa Polski w parasiatkówce plażowej w dniach 17-18 czerwca.

Więcej zdjęć w naszej GALERII

Impreza dofinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki


patron: Polski Komitet Paralimpijski

Impreza objęta patronatem medialnym przez TVP SPORT

zawsze i wszędzie #KibicujemyParaolimpijczykom