Puchar Świata w parakolarstwie: 9 medali Polaków w Corridonie!

Parakolarze rozpoczęli cykl tegorocznego Pucharu Świata. Na początek we włoskiej Corridonie Polacy sięgnęli po 9 medali, z czego trzy były z najcenniejszego kruszcu!

Złote medale zarówno w jeździe na czas jak i wyścigu ze startu wspólnego zdobyły na tandemie Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław. Zwycięstwo w „czasówce” odniosła również Anna Harkowska (kat. C5).

Niewątpliwie parakolarze rywalizujący na tandemach najlepiej wypadli z Biało-Czerwonych. Oprócz duetu Podkościelna/Tecław, także Justyna Kiryła/Barbara Borowiecka dwukrotnie stawały na drugim stopniu podium. Na nim nie zabrakło także miejsca dla Marcina Polaka i Michała Ładosza, którzy ukończyli „czasówkę” na drugim miejscu.

Parakolarze rywalizujący na handbike’ach również cieszyli się z sukcesów medalowych. Najbardziej Renata Kałuża, która dwukrotnie w rywalizacji kobiet w kat. H3 sięgnęła po brązowe krążki. Medal tego koloru wywalczył też Rafał Wilk w jeździe indywidualnej na czas, wśród mężczyzn kat. H4. W jeździe ze startu wspólnego Wilk był 5.

Inni Biało-Czerwoni na handbike’ach zajęli następujące miejsca: Rafał Mikołajczyk zanotował dwukrotnie 8. pozycję (kat. H1); Rafał Szumiec – 5. w „czasówce” i 7. ze startu wspólnego; Mateusz Witkowski – 18. w „czasówce” i 13. ze startu wspólnego (oboje kat. H3); Krystian Giera 12. w „czasówce” i 16. ze startu wspólnego; Arkadiusz Skrzypiński dwukrotnie ukończył rywalizację na 21. miejscu (oboje kat. H4).

Wkrótce kolejne zawody Pucharu Świata w belgijskim Ostenda. Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” podobnie jak miało to miejsce we Włoszech organizuje wyjazd kadry narodowej do Belgii (komunikat), mając na względzie zawodników startujących na handbike’ach. Organizacja wyjazdu pozostałych parakolarzy ma miejsce dzięki Związkowi Kultury Fizycznej „Olimp” (więcej informacji tutaj).