Realizujemy projekt „AKTYWNOŚĆ – Start!”.

Od kilku miesięcy dzięki dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizowany jest projekt „AKTYWNOŚĆ – Start!”. Skierowany jest on do osób niepełnosprawnych, które chcą poprawić swoją sprawność fizyczną dzięki zajęciom sportowym i rehabilitacji, nabrać pewności siebie poprzez udział w zajęciach z psychologiem i personelem medycznym. Osoby biorące udział w obozach mają też możliwość otwarcia się na nowe znajomości i spędzić aktywnie czas.
Do projektu może się zgłosić każdy bez ograniczeń wiekowych, kto posiada aktualne orzeczenie o niepełnosprawności.
Poniżej wykaz, opis obozów i spotkań, które już się odbyły.

14-24 czerwiec 2021 – Obóz Sportowy w Wiśle w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich.

Uczestnicy mieli okazję trenować różne dyscypliny. Naszą uwagę przykuła jednak szermierka na wózkach. Pod czujnym okiem trenerów uczestnicy mieli okazję bliżej poznać ta dyscyplinę i sprawdzić się w niej.

1-11 lipec 2021 Kraków, Obóz Sportowy w Hotelu Kaipol którego tematem przewodnim był tenis stołowy.

20-30 sierpnia 2021 Zamość, obóz sportowy.

Uczestnicy oprócz zajęć sportowych mieli również czas na to, aby kibicować naszym olimpijczykom i paraolimpijczykom podczas transmisji igrzysk w Tokio. Poniżej zdjęcie banneru wykonanego samodzielnie przez naszych uczestników.

AKTYWNOŚĆ START - Zamość

27 czerwiec – 07 lipie 2021 r. , Wągrowiec obóz sportowy w Ośrodku Wielspin

To miejsce jest idealne do nauki wszystkiego, co związane jest z wodą – zarówno pod względem rekreacji, wypoczynku ale też sportów – tych bardziej i mniej ekstremalnych . Zajęcia odbywały się zarówno na krytym basenie w budynku hotelowym, dostosowanym dla osób z niepełnosprawnościami jak i wokół jeziora graniczącego z ośrodkiem który posiada własną bazę motorowodną.

03-13.09.2021 Giżycko

Nie mogło zabraknąć obozu sportowego w województwie warmińsko- mazurskim. Pogoda dopisała więc można było w fantastycznych warunkach potrenować pływanie – w trochę inny sposób, bardziej ekstremalny ale oczywiście wszystko pod okiem doświadczonych instruktorów.
fot. Przemysław Kwarta

16-26.09.2021 Wisła, Ośrodek Przygotowań Paraolimpijskich START

Kolejny obóz w ośrodku sportowym, w pełni przystosowanym dla osób niepełnosprawnych. Uczestnicy aktywnie spędzili czas korzystając z sal gimnastycznych, basenu oraz stadionu. Noclegi w wyremontowanej części hotelowej dodatkowo wpłynęły na relaks i wypoczynek uczestników.

zawsze i wszędzie #KibicujemyParaolimpijczykom