Rewelacyjny występ Polaków podczas Pucharu Świata w Genui

W dniach 4-6 czerwca bieżącego roku, w Genui we Włoszech odbył się Puchar Świata w tańcu na wózkach. W imprezie wzięło udział blisko 100 sportowców z 7 krajów. Swoje delegacje wysłały: Ukraina, Włochy, Rosja, Polska, Słowenia, Brazylia i Kazachstan. Polska reprezentowana była przez Pawła Karpińskiego, Julię Sadkowską, Magdalenę Matusiak, Joannę Reda oraz debiutująca na tak dużej i prestiżowej imprezie sportowej, Katarzynę Nowokuńską. Pomimo bardzo silnej konkurencji gdyż startowała światowa czołówka tańca na wózkach, naszym zawodnikom udało się bardzo dobrze zaznaczyć naszą obecność na zawodach.

• Dwa pierwsze miejsca zdobyli Paweł Karpiński i Magdalena Matusiak w kategorii duo latin 1, a także Katarzyna Nowokuńska w kategorii solo women 2 – junior
  • Dwa razy trzecie miejsce zajęła: Julia Sadkowska w kategoriach freestyle women 1 i solo women 1.
  • W najsilniej obstawionych konkurencjach wystartowała Joanna Reda. Udało jej się wywalczyć 5 miejsce w kategorii solo women 2 oraz 6 miejsce w kategorii freestyle women 2.

Reasumując, nasza reprezentacja bardzo dobrze wystartowała na zorganizowanej po raz pierwszy od Mistrzostw Świata w Bonn w 2019 roku międzynarodowej imprezie tanecznej. Gratulujemy!

Zdjęcia: Jacek Reda