Siatkarze szlifują formę

Kilkanaście dni pozostało do rozpoczęcia mistrzostw Europy w piłce siatkowej na siedząco, które odbędą się w Niemczech (30.09-08.10). Reprezentacja Polski w tej dyscyplinie prowadzona przez Bożydara Abadżijewa przygotowuje się do tej prestiżowej imprezy nie tylko podczas zgrupowań, ale także poprzez udział w turniejach. Jednym z nich było zakończone w niedzielę w stolicy Dolnego Śląska „Grand Prix Wrocławia”. Siatkarze rywalizowali na gościnnych obiektach AZS-u przy ul. Mianowskiego (hotel GEM).
W zawodach uczestniczyło pięć polskich drużyn i jedna zagraniczna. Poza kadrą Polski także: wicemistrz Niemiec – BV Lipsk, mistrz Polski – IKS Atak Elbląg, Start Szczecin, SPSS Legnica oraz Start Wrocław. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Lipska, która w finale pokonała elbląski Atak 3:1. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny: Kadra Polski, Start Wrocław, Start Szczecin oraz SPSS Legnica.
– Cieszę się, że mogliśmy stoczyć konfrontację z silnymi zespołami, w tym z wicemistrzem Niemiec. Udział tej drużyny podniósł poziom sportowy zawodów, podkreślając jednocześnie ich międzynarodowy charakter. Dla nas wynik nie był najważniejszy. Chcieliśmy przetrenować wybrane elementy naszej gry – podsumował trener Abadżijew.